اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، با تأکید بر این که رییس‌ جمهوری روسیه اجازه نخواهد داشت شرایط صلح در اوکراین را «تحمیل» کند، گفت ولادیمیر پوتین نباید در جنگ خود در اوکراین پیروز شود. از سوی دیگر تلاش‌ها برای جلب موافقت ترکیه با عضویت سوئد و فنلاند در ناتو ادامه دارد.

۱۴۰۱/۳/۵

۱۴۰۱/۳/۶

به‌ گزارش رویترز، روسیه در حال پیشبرد قانون جدیدی است که به مسکو اجازه می‌دهد اختیار کسب‌وکارهای غربی را که تصمیم به خروج اوکراین می‌گیرند، در دست بگیرد. قانونی که راه پیش روی این شرکت‌ها را برای خروج از روسیه هر چه دشوارتر خواهد کرد.

۱۴۰۱/۳/۵

ولودیمیر زلنسکی،‌ رییس‌جمهور اوکراین، گفت: «دلیل اینکه بعضی کشورها در مقابل روسیه مدارا می‌کنند، پول است.» او افزود روسیه به صورت آشکار می‌گوید که اقداماتش به اوکراین محدود نخواهد شد.

۱۴۰۱/۳/۲

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: به دنبال «موضع دیکتاتوری غرب»، روابط اقتصادی روسیه با چین با شتاب بیشتری تقویت می‌شود. اگر غرب بخواهد برای از سرگیری روابط چیزی پیشنهاد بدهد، ما به طور جدی بررسی خواهیم کرد که آیا نیازی داریم یا خیر

۱۴۰۱/۳/۲

به دنبال اعلام وزارت دفاع روسیه مبنی بر نابود کردن یک محموله غربی سلاح به مقصد اوکراین، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت روسیه قادر نیست در انتقال سلاح به اوکراین خلل ایجاد کند

۱۴۰۱/۲/۳۱

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت: گزارش‌ها از مناطق آزاد شده در اوکراین نشان می‌دهد روسیه از خشونت جنسی به عنوان یک سلاح جنگی علیه زنان و کودکان استفاده کرده است. بورل تاکید کرد مرتکبان این جنایت‌ها باید پاسخگو شوند.

۱۴۰۱/۲/۲۹

جنگی پایان‌ناپذیر در اروپا که برنده‌ای هم ندارد؟ این سوالی است که رهبران ناتو از خود می‌پرسند. جنگ اوکراین کم‌کم به سومین ماه نزدیک می‌شود و اندک‌نشانه‌ای از پیروزی نظامی قطعی برای هیچ یک از طرفین وجود ندارد و راه چاره‌ای هم برای پایان جنگ نشده است.

۱۴۰۱/۲/۲۹

بر اساس داده‌های منتشر شده از سوی وزارت دارایی روسیه، این کشور حدود ۱۵/۵ میلیون دلار در هر ساعت برای جنگ در اوکراین هزینه کرده است. حدود سه ماه از آغاز حمله پوتین به اوکراین گذشته است. به گزارش برخی وب‌سایت‌ها، این رقم با بودجه سالانه برخی از مناطق روسیه برابر است.

۱۴۰۱/۲/۲۹

شورای شهر ماریوپل اعلام کرد: ادامه بمباران کارخانه فولاد آزوستال از سوی روسیه می‌تواند به تاسیسات ذخیره مواد سمی این کارخانه آسیب بزند و نشست این مواد به دریای آزوف ممکن است تمام حیات وحش این دریا را نابود کند

۱۴۰۱/۲/۲۷

سائولی نینیسته، رییس‌جمهور فنلاند رسما تمایل کشورش برای عضویت در ناتو را تایید و اعلام کرد فنلاند در این زمینه درخواست می‌دهد. همچنین حزب سوسیال دموکرات سوئد که اکثریت کرسی‌های پارلمان این کشور را در اختیار دارد، اعلام کرد از پیوستن این کشور به ناتو حمایت می‌کند.

بایگانی

پربیننده‌ترین‌ها

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

چند چند
خبر
امروز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو