دهمین دور از راهپیمایی اعتراضی علیه افزایش سن بازنشستگی در فرانسه با حضور هزاران شهروند، عصر روز سه‌شنبه هشتم فروردین در پاریس برگزار شد. با تداوم این اعتراضات گسترده، نگرانی‌ها از افزایش برخوردهای خشونت‌آمیز با معترضان و بروز آشوب در این کشور تشدید شده است.

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۸

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۶

هم‌زمان با اعترض‌ها به اصلاحات قضایی دراسرائیل، رییس پلیس این کشور گفت نیروهایش به «حق دموکراتیک برای اعتراض» احترام می‌گذارند، اما اجازه مزاحمت برای مردم و آسیب به نمادهای دولتی را نمی‌دهد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۶

دونالد ترامپ، روسای جمهور چین و روسیه را «بسیار باهوش» خواند و گفت جو بایدن موجب خنده به آمریکا شده است. او با اشاره به خنده حضار به اشتباه لفظی بایدن در پارلمان کانادا که اشتباها از چین تمجید کرده بود، گفت: «هیچ‌کسی به کشور ما وقتی که من آن را اداره می کردم، نمی‌خندید.»

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۶

آزاده رجحان، نماینده پارلمان سوئد، در نشست «همبستگی؛ پلی برای آزادی» گفت: از تمام نمایندگان ایرانی‌تبار کشورهای مختلف دعوت می‌کنم که به یکدیگر بپیوندیم و به انقلاب ایران کمک کنیم.

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۶

بیش از ۲۰۰ هزار نفر در تل‌آویو در اعتراض به طرح دولت نتانیاهو برای محدودسازی اختیارات سیستم قضایی، تظاهرات کردند. در این اعتراضات پلیس ۴۴ نفر را بازداشت کرد و با ماشین‌های آب‌پاش تلاش کرد تجمع‌کنندگان را متفرق کند.

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۶

آنیتا آناند، وزیر دفاع کانادا، در نشست «همبستگی؛ پلی برای آزادی» در تورنتو گفت: جنبش مردم ایران را زنان رهبری می‌کنند. ما اکنون و برای همیشه شانه‌به‌شانه کنار شما ایستاده‌ایم.

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۵

لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه، در واکنش به حملات نیروهای وابسته به ایران به پایگاه‌های آمریکا در سوریه گفت: ایران بیش از هر چیز نگران پالایشگاه‌های خود است. ایالات‌متحده باید در ازای هر حمله به آمریکایی‌ها، یک پالایشگاه ایران و زیرساخت‌های نفت و گاز این کشور را هدف قرار دهد.

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۵

حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی، با اشاره به اعتراضات سراسری فرانسه درپی تغییر قانون مستمری، در توییتی نوشت: دولت فرانسه را به رعایت حقوق بشر و اجتناب از توسل به زور علیه مردم کشورش که به صورت مسالمت آمیز مطالبات خود را پیگیری می‌کنند، فرا می‌خوانیم.

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۵

نخست وزیر کانادا در نشست خبری با جو بایدن گفت از اینکه منع استفاده از اپلیکیشن تیک‌تاک در دستگاه‌های ارائه شده از سوی دولت کانادا، باعث شده فرزندانش به این شبکه اجتماعی دسترسی نداشته باشند، خوشحال است.

بایگانی

تازه‌ترین خبرها

چی‌چکا، قصه شب
چشم‌انداز با سیما ثابت
میراث ناملموس

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

رادیو