همزمان با ادامه تنش در روابط آمریکا و عربستان سعودی، شی جین پینگ، رییس‌جمهوری چین، روز چهارشنبه ۱۶ آذر وارد عربستان خواهد شد و با اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس نیز نشست خواهد داشت.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۶

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۶

جاش هالی، سناتور جمهوری‌خواه، در مصاحبه با خبرنگار ایران اینترنشنال بازگشت مجدد دولت بایدن به مذاکره با جمهوری اسلامی را اشتباه خواند و گفت: «ما باید برای ابراز همبستگی با معترضان و گفتن به جهانیان که آمریکا به قوی‌تر شدن این رژیم کمک نمی‌کند، تمام تلاش خود را انجام دهیم.»

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۶

سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای اعلام کرد که یک نفتکش ایرانی حامل حدود دو میلیون بشکه نفت سبک در هفته جاری وارد آب‌های ونزوئلا شد. به گفته این سازمان، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد این کشتی در بندر خوزه شرکت دولتی نفت وگاز ونزوئلا، پترولئوس، پهلو گرفته است.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۶

تاد یانگ، سناتور جمهوری‌خواه، با تاکید بر همبستگی با معترضان ایران، به ایران اینترنشنال گفت: مردم ایران باید به تلاش خود برای رساندن صدای خود به مردم جهان ادامه دهند. او افزود: دولت بایدن باید از راه‌های دیپلماتیک و از طریق اظهارات علنی از معترضان ایران حمایت کند.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۶

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، به خبرنگار ایران اینترنشنال گفت: ما از معترضان ایران و خواسته‌های آنها حمایت می‌کنیم، اما بحث تغییر رژیم مربوط به ایرانیان است و تصمیم آن نه به ما و نه به هیچ کس دیگری مربوط نمی‌شود.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۵

میخائیلو پودولیاک، مشاور رییس‌جمهوری اوکراین، به گاردین گفت: روسیه در مذاکرات با جمهوری اسلامی پیشنهاد داده در ازای دریافت موشک‌های بالستیک ایران، کارشناسان روسی سرکوب اعتراضات مردمی را به کمک حکومت ایران بفرستد.

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۳

گروهی از کامیون‌داران ایرانی در تورنتو در همراهی با خیزش انقلابی مردم ایران و اعتصابات کامیون‌داران کشور، با ۱۵۰ کامیون در مسیری چهار کیلومتری حرکت کرده و با حمل پرچم‌های مختلف به پخش سرودهای انقلابی پرداختند

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۲

ارتش اسرائیل اعلام کرد: جنگنده‌های این کشور در پاسخ به شلیک راکت از نوار غزه، یکی از کارگاه‌های مرکزی تولید راکت حماس و یکی از تونل‌های زیرزمینی این گروه در جنوب نوار غزه را هدف حمله قرار دادند

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۲

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، گفت: ایالات‌متحده به جای تمرکز بر احیای برجام، بر حمایت از معترضان ایران و اقدامات جمهوری اسلامی در ارسال سلاح به روسیه تمرکز خواهد کرد.

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۲

گروهی از وکلای کانادا، آمریکا و ایران که برای اقدام علیه وابستگان سپاه پاسداران در کانادا یک کارزار ایجاد کرده‌اند، وب‌سایتی را برای گزارش‌‌های مردمی درباره این افراد راه‌اندازی کردند. به گفته رامین ژوبین، از وکلای این گروه، پرونده بیش از صد عامل سپاه در کانادا در حال بررسی است.

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۲

واشینگتن فری بیکن به نقل از دیپلمات‌های آگاه گزارش داد: وزارت خارجه آمریکا سفیر این کشور در بیروت را به دلیل پوشیدن حجاب در نشستی با مقامات حامی حزب‌الله لبنان در ماه نوامبر، مورد انتقاد قرار داده و این اقدام را تضعیف حمایت آمریکا از زنان شجاع معترض در ایران خوانده است.

بایگانی

خبر ورزشی
پوشش ویژه
جهان‌نما

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو