۱۴۰۰/۷/۲۵

سفیر فرانسه به دستور دولت بلاروس خاک این کشور را ترک کرد و مینسک نیز سفیر خود از پاریس را فراخواند.سفارت فرانسه علت اخراج سفیر خود از بلاروس را اعلام نکرده،اما پیشتر در وب‌سایت خود نوشته بود سفیر فرانسه با نمایندگان گروهی که دولت بلاروس آن را غیرقانونی اعلام کرده،دیدار داشته است

۱۴۰۰/۷/۲۵

هزاران نفر از مردم السالوادور در اعتراض به سیاست‌های رییس‌جمهور این کشور، از قانونی کردن بیت‌کوین تا خلع قضات دیوان عالی، در خیابان‌های سان سالوادور، پایتخت این کشور، تجمع اعتراضی برگزار کردند و شعارهایی مثل «السالوادور باید از شر دیکتاتور خلاص شود» سر دادند

۱۴۰۰/۷/۲۵

یک هفته پس از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق، احزاب و شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران نتایج این انتخابات را رد کردند و گروه‌های طرفدار آنان نیز با تظاهرات در برخی مناطق علیه این نتایج دست به اعتراض زدند.

۱۴۰۰/۷/۲۵

علی باقری، معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، در پنجمین دور گفتگوهای سیاسی ایران و اتریش در تهران گفت: «اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام اگر چه از توافق خارج نشد اما اقدام موثر و عملی در چارچوب تعهدات خود انجام نداد.»

۱۴۰۰/۷/۲۵

پولیتیکو به نقل از مقام‌های اروپایی گزارش داد که هیات اتحادیه اروپا که در هفته جاری در راستای تلاش‌ها برای احیای مذاکرات برجام به ایران سفر کرد نتوانست مقام‌های جمهوری اسلامی را به بازگشت به این گفت‌وگوها متعهد کند.

۱۴۰۰/۷/۲۵

ناسا برای اولین بار با هدف مطالعه سیارک‌های تروجان در اطراف سیاره مشتری، یک کاوشگر به نام لوسی را برای ماموریتی ۱۲ ساله به فضا فرستاد. به گفته ناسا، با مطالعه این سیارک‌ها ممکن است درباره چگونگی شکل‌گیری منظومه شمسی و پیدایش حیات در زمین اطلاعاتی به دست آید.

۱۴۰۰/۷/۲۴

فایننشال تایمز به نقل از پنج منبع آگاه گزارش داد که چین در ماه اوت یک موشک هایبرسونیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را آزمایش کرد که پس از گردش به دور زمین در مداری پایین، به سوی هدف مورد نظر شلیک شد.

۱۴۰۰/۷/۲۴

کشور کیپ ورد الکس ساب، تاجر کلمبیایی و یکی از عوامل کلیدی متهم به پولشویی برای حکومت نیکلاس مادورو، را به آمریکا مسترد کرد. ساب خرداد ۹۹ با جت خود برای هماهنگی قرارداد معاوضه نفت ایران با طلای ونزوئلا به ایران می‌رفت، اما در حین سوخت‌گیری در کیپ ورد دستگیر شد

بایگانی

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

خلاصه خبرها
امروز
اقتصاد و بازار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو