جاوید رحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران، با اشاره به تخلفاتی از جمله قتل، زندانی کردن، ناپدید کردن اجباری، شکنجه، تجاوز و خشونت جنسی در ایران اعلام کرد مقام‌های جمهوری اسلامی در ماه‌های اخیر مرتکب اعمالی شده‌اند که ممکن است جنایت علیه بشریت باشد.

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

اتحادیه اروپا در ششمین بسته تحریمی خود درباره سرکوب اعتراض‌ها در ایران، هشت مقام و یک نهاد جمهوری اسلامی را تحریم کرد. یکی از این تحریم‌ها متوجه احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد است و او از سوی اتحادیه اروپا به دلیل محدود کردن آزادی زنان و نفرت‌پراکنی علیه آنان تحریم شده است.

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

اتحادیه اروپا در تحریم تازه خود برای واکنش به سرکوب اعتراضات در ایران هشت مقام و یک نهاد جمهوری اسلامی را تحریم کرد. بر این اساس، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیر این شورا، تحریم شده‌اند. همچنین وحید جلیلی، قائم مقام صداوسیماو علی خان محمدی، سخنگوی ستاد امر به معروف تحریم شدند

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان خبر داد که سپیده قلیان، فعال مدنی، شامگاه یکشنبه از بند وزارت اطلاعات (۲۰۹) به بند سیاسی زنان زندان اوین منتقل شده است. این کمیته اعلام کرد که او در بند ۲۰۹ مورد ضرب‌وشتم و بدرفتاری قرار گرفته است.

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان گفت: «جمهوری اسلامی همچنان شهروندان خود را وحشیانه سرکوب می‌کند و ما با تحریم‌های امروز این پیام را مخابره می‌کنیم که چشممان را به روی نقض حقوق بشر نمی‌بندیم.»

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرد این کشور رییس و چهار عضو‌ هیات مدیره بنیاد تعاون سپاه پاسداران را تحریم کرده است. او افزود بنیاد تعاون سپاه پاسداران سرکوب وحشیانه در ایران و در سراسر خاورمیانه را تامین مالی می‌کند و بریتانیا به پاسخگو کردن رژیم ایران ادامه می‌دهد.

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

شرکت کنترل هوای تهران اعلام کرد که مجموع روزهای آلوده در پایتخت در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته ۵۶ روز افزایش داشته و تهرانی‌ها در سال جاری فقط سه روز هوای پاک و ۱۹۰ روز هوای قابل قبول تنفس کردند

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه نوروزی خود به حکومت هشدار داد «در صورت برآورده نشدن مطالبات حداقلی خود، خیابان همچنان میعادگاه معلمان خواهد بود و خود را برای اردیبهشت ۱۴۰۲ مهیا خواهیم ساخت».

بایگانی

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو