۱۴۰۰/۷/۲۵

در ادامه انتصاب فرماندهان سپاه پاسداران به عنوان استاندار و مدیران دولت ابراهیم رئیسی، روز یک‌شنبه با تصویب هیات وزیران، عابدین خرم فرمانده سپاه آذربایجان شرقی و یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه خراسان رضوی به عنوان استاندار این دو استان منصوب شدند.

۱۴۰۰/۷/۲۵

ناهید شیرپیشه، مادر پویا بختیاری از کشته‌شدگان اعتراضات آبان۹۸ در صفحه توییتر خود با هشتگ #آبان_زنده_است، نوشت: «آنان که به گمان خود با هجوم به منزل و بردن موبایل و وسایل شخصی قصد خاموش کردن صدای دادخواهی من را داشته و دارند، سخت در اشتباهند. زهی خیال باطل.»

۱۴۰۰/۷/۲۵

سفیر سابق ایران در عراق به عنوان نماینده ویژه ابراهیم رئیسی در امور افغانستان منصوب شد. حسن کاظمی قمی، سفیر پیشین ایران در عراق و سرکنسول ایران در هرات بوده است. دیوید پترائوس، فرمانده پیشین سنتکام، گفته بود که کاظمی از اعضای سابق نیروی قدس سپاه پاسداران در عراق بوده است.

۱۴۰۰/۷/۲۵

یوسف اسحاق‌پور، نویسنده، پژوهشگر و جستارنویس ایرانی-فرانسوی در سن ۸۱ سالگی در منزلش در پاریس درگذشت. از اسحاق‌پور بیش از چهل عنوان کتاب به‌طور عمده در حوزه‌های هنر، تاریخ، فلسفه و ادبیات، منتشر شده است. از جستارهای او می‌توان به مینیاتور ایرانی و بر مزار صادق هدایت اشاره کرد.

۱۴۰۰/۷/۲۵

با تصویب هیات وزیران، عابدین خرم به‌عنوان استاندار آذربایجان شرقی تعیین شد. خرم پیش از این فرمانده سپاه عاشورای این استان بود. در جلسه روز یکشنبه هیات وزیران، محمدصادق معتمدیان برای استانداری آذربایجان غربی و یعقوب علی‌نظری برای استانداری خراسان رضوی نیز رای اعتماد گرفتند.

۱۴۰۰/۷/۲۵

محمد باقر قالیباف، رییس مجلس، در جلسه کمیسیون ویژه بررسی طرح محدودیت بیشتر اینترنت گفت که این طرح «به دنبال بستن پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیست» و «تنها قصد دارد خلاء قانون‌گذاری در این مجموعه را پر کند.»

۱۴۰۰/۷/۲۵

خبرگزاری ایسنا خبر داد که بخشی از یک حمام (خزینه) تاریخی دوره قاجار مربوط به خانه ذوالریاستین شیرازی، در حین اجرای طرح کف‌سازی توسط شهرداری تخریب و آثاری نظیر ستون و سرستون پیدا شده اما میراث فرهنگی استان فارس مدعی شد که یک بنای تاریخی کشف شده است.

۱۴۰۰/۷/۲۵

محمود رضوی، مشاوره فرهنگی رییس مجلس، در توییتر خبر داد که جلسه کمیسیون ویژه مجلس برای بررسی طرح محدودیت اینترنت به صورت زنده از اینستاگرام مجلس پخش خواهد شد. بر اساس مصوبه مجلس این طرح در صحن علنی بررسی نمی شود و پس از تصویب در کمیسیون به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

۱۴۰۰/۷/۲۵

حمید سجادی، وزیر ورزش، صدور مجوز حضور زنان در ورزشگاه‌ها را از جمله موضوعاتی دانست که «نیازمند اتخاذ تصمیم دقیق از سوی مسئولان است.» تنها در سال ۹۸ پس از فشار فیفا تعداد محدودی از زنان موفق به حضور در یک مسابقه تیم ملی فوتبال شدند.

بایگانی

پربیننده‌ترین‌ها

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

خلاصه خبرها
چشم‌انداز
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو