۱۴۰۱/۳/۱

دستور وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان برای پوشاندن صورت مجری‌های زن در شبکه‌های تلویزیونی افغانستان روز یکشنبه به اجرا گذاشته شد و مجریان مرد این شبکه‌ها نیز به نشانه همبستگی با مجریان زن، به صورت‌های خود ماسک زدند

۱۴۰۱/۲/۲۹

گروه رسانه‌ای موبی تایید کرد طالبان با ارسال دستور تازه‌ای از همه شبکه‌های تلویزیونی افغانستان خواسته مجریان زن در جریان اجرای برنامه‌های تلویزیونی روی خود را بپوشانند.

۱۴۰۱/۲/۱۷

رهبر طالبان دستور داد زنان در افغانستان از روبنده برای پوشاندن صورتشان در اماکن عمومی استفاده کنند. در پی تسلط طالبان، بارها زنان در نقاط مختلف افغانستان نسبت به محدودیت‌های اعمال‌شده اعتراض کرده‌اند.

۱۴۰۱/۲/۲

فرمانده طالبان در ولایت قندوز اعلام کرد در پی انفجار در یک مسجد اهل‌سنت این ولایت، دست‌کم ۲۰ نفر کشته و زخمی شده‌اند. منابع محلی از انفجار در مسجد «مولوی سکندر» شهر امام‌صاحب در ولایت قندوز خبر داده‌اند.

۱۴۰۱/۱/۱۵

برخی منابع محلی گفتند در پی فرمان اخیر منسوب به رهبر طالبان برای ممنوعیت کشت مواد مخدر در این کشور، قیمت هر هفت کیلوگرم تریاک در هلمند از حدود ۴۰۰ به ۱۲۰۰ دلار افزایش یافته است. رییس پیشین امنیت ملی افغانستان هم گفت فرمان رهبر طالبان قیمت مواد انبارشده آن‌ها را دو برابر می‌کند.

۱۴۰۱/۱/۷

دو منبع آگاه به رویترز گفتند طالبان به شرکت‌های هواپیمایی در افغانستان اعلام کرده‌اند که زنان نمی‌توانند بدون همراه مرد سوار پروازهای داخلی یا خارجی شوند. این در حالی است که عملی نشدن تعهد طالبان به بازگشایی مدارس دخترانه، موجی از محکومیت‌های بین‌المللی را به دنبال داشته است.

۱۴۰۱/۱/۷

وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان ورود همزمان زنان و مردان را به پارک‌های تفریحی ممنوع اعلام کرد و برای تفریح مردان و زنان زمان‌بندی کرد. طبق تقسیم طالبان، مردان یک روز بیشتر از زنان حق تفریح دارند و زنان در پارک‌های تفریحی باید «حجاب شرعی» را رعایت کنند.

بایگانی

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

جهان‌نما
خلاصه خبرها
مرور مطبوعات

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو