گزارش‌ها از هدف قرار گرفتن محموله تسلیحاتی جمهوری اسلامی در حمله اسرائیل به حومه دمشق

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۹

یک رسانه اسرائیلی گزارش داد نیروی هوایی این کشور یک محموله تسلیحاتی جمهوری اسلامی را در سوریه هدف قرار داده‌ است. بنا بر گزارش‌ها، مقصد این محموله لبنان بوده است.

تایمز اسرائیل روز یکشنبه نهم مهرماه به نقل از منابع خبری وابسته به مخالفان حکومت سوریه نوشت این حمله هوایی نیمه شب گذشته در منطقه دیماس در غرب دمشق، پایتخت سوریه، انجام شد و در جریان آن، پایگاه‌های ارتش‌ سوریه و شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی، هدف قرار گرفتند.

این گزارش‌ها هنوز از سوی مقام‌های دولت اسرائیل تایید نشده‌اند. تل‌آویو به ندرت درباره این حملات به صورت موردی اظهار‌ نظر می‌کند اما می‌گوید که از استقرار نیروهای جمهوری اسلامی در نزدیکی مرزهای خود جلوگیری می‌کند.

هنوز از تلفات احتمالی این حمله گزارشی منتشر نشده است.

رسانه‌ها همچنین نوشتند جمهوری اسلامی قصد داشت این محموله را به دست نیروهای حزب‌الله لبنان برساند.

این در حالی است که هفته گذشته، حمله اسرائیل به فرودگاه نظامی حلب موجب کشته شدن یک نفر و مجروح شدن هشت نفر دیگر شد.

پیش از این، سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز ۳۱ مرداد سال جاری اعلام کرد اسرائیل انبارهای تسلیحاتی و مواضع شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان و دیگر شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی را در استان ریف دمشق هدف قرار داد.

از زمان شروع جنگ داخلی در سوریه در ۱۲ سال پیش، اسرائیل صدها حمله هوایی علیه مواضع رژیم بشار اسد و همچنین نیروهای جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان، متحدان دمشق، انجام داده است.

موسسه تحقیقاتی آلما در اسرائیل در مردادماه سال جاری گزارش داد جمهوری اسلامی به دنبال در اختیار گرفتن بخش‌های مهم صنعت سلاح‌های شیمیایی سوریه است و از این مراکز برای تولید سلاح‌های پیشرفته و ارائه آن به حزب‌الله لبنان استفاده می‌کند.

همچنین در بهمن‌ماه ۱۴۰۱، ایران‌اینترنشنال به اطلاعاتی اختصاصی از تیم سپاه پاسداران برای ایجاد سامانه پدافند هوایی در خاک سوریه دست یافت که نشان می‌داد جمهوری اسلامی، میلیون‌ها دلار از بودجه عمومی ایران را خرج دیکتاتور سوریه برای محافظت از آسمان این کشور می‌کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
چشم‌انداز
خبرها
صفحه یک

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.