به دلیل ترس از شرایط ایران؛درخواست استرالیا برای دیدار با تیم بسکتبال ایران در کشور ثالث

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۵

طبق برنامه مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ بسکتبال، ایران در قالب پنجره پنجم، طی روزهای ۲۰ و ۲۳ آبان میزبان چین و استرالیا خواهد بود. اما استرالیا تا به امروز درخواستی برای صدور ویزا نداشته و از فیبا آسیا با اعلام معذوریت ازسفر به ایران، خواستار برگزاری بازی در کشور ثالث شده است.

محسن معزی فر، دبیر فدراسیون بسکتبال در گفتگو با خبرگزاری مهر با تایید این خبر گفت: موضوع از طرف فیبا آسیا به فدراسیون بسکتبال ایران اطلاع رسانی شده، اما فدراسیون مخالفت خود را صراحتا اعلام کرده است و طی مکاتبه با مدیر دفتر منطقه‌ای فیبا در حوزه آسیا با تاکید بر اینکه شرایط ایران اصلا بحرانی نیست، با درخواست مطرح از سوی استرالیایی ها مخالفت کرده است.

دبیر فدراسیون بسکتبال یادآور شد: چطور می شود چین مشکلی بابت سفر به ایران و حضور چند روزه در تهران برای دیدار با تیم ملی کشورمان را نداشته باشد، اما استرالیا احساس خطر کند؟ قطعا بسکتبال ایران زیر بار این موضوع نخواهد رفت.

در صورتیکه با درخواست استرالیا برای بازی در کشوری ثالث موافقت شود، بعید نیست تا دیدار با چین در تهران هم منتفی و هر دو دیدار به یک کشور دیگر منتقل شود.

پوشش ویژه
جهان‌نما
پوشش ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید