هک صداوسیما هنگام سخنرانی مراسم ۲۲ بهمن؛ ابراهیم رئیسی خواهان مقابله با «تطهیر پهلوی» شد

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۲

صداوسیمای جمهوری اسلامی هنگام پخش سخنرانی ابراهیم رئیسی در مراسم حکومتی ۲۲ بهمن هک و شعار‌ «‌مرگ بر خامنه‌ای» و فراخوان «‌۲۷ بهمن» پخش شد. رئیسی در این سخنرانی خواستار مقابله «مجاهدین تبیین با تطهیر رژیم پهلوی» شد.

گروه عدالت علی با هک صداوسیمای جمهوری اسلامی هنگام پخش سخنرانی ابراهیم رئیسی، تصاویری را با پیام «‌پول‌هایتان را از بانک‌ها بیرون بکشید» و نمایش شعار‌ «‌مرگ بر خامنه‌ای» و فراخوان «‌۲۷ بهمن» پخش کرد.

این گروه با انتشار پیامی ضمن اعلام هک «تلوبیون» که پلتفرم پخش برنامه صداوسیما است، هدف از این اقدام را گرامی داشتن یاد سید محمد حسینی و محمدمهدی کرمی، از اعدام‌شدگان خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی و انتشار فراخوان ۲۷ بهمن اعلام کرد.

گروه «عدالت علی» ۱۶ مهر ماه نیز اخبار ساعت ۲۱ صداوسیمای جمهوری اسلامی را هک کرد و بر صفحه تلویزیون سراسری تصویر چهار دختر کشته شده را همراه با شعار «زن زندگی آزادی» به نمایش گذاشت.

هفتم بهمن سال گذشته نیز چند شبکه تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران هک شدند.

ابراهیم رئیسی اما در سخنرانی مراسم حکومتی ۲۲ بهمن گفت: «دشمنان وقتی دیدند ما در حال رشد و پیشرفت هستیم، پروژه آشوب و اغتشاش را کلید زدند و جنگ ترکیبی را در همه حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، رسانه‌ای و روانی به راه انداختند.»

او همچنین با اشاره به دستور «عفو» خامنه‌ای افزود: «در دولت نیز امتداد نگاه پدرانه رهبری و آغوش باز را درباره همه کسانی که فریب خوردند، دنبال خواهیم کرد و راه برای توبه و بازگشت باز است.»

این صحبت‌های او در حالی‌ است که پیش از این مقامات دولت اعلام کرده بودند قرار است رئیسی «مطالب قابل توجهی» را در سخنرانی خود اعلام کند.

با این حال او بدون ارائه شواهد مدعی شد: «در منطقه حرف اول را می‌زنیم و در جهان در بسیاری عرصه‌ها جایگاه چهارم، پنجم و ششم را داریم.»

رئیسی همچنین خطاب به دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها اعلام کرد که «آینده برای ایران اسلامی بسیار درخشان است».

او در ادامه این سخنرانی گفت: «برخی به دنبال آن هستند که چهره رژیم پهلوی را تطهیر کنند اما مجاهدان تبیین باید روشن کنند که این رژیم چه زشتی‌ها، ذلت و عقب‌ماندگی‌ای را برای ملت ایران آورد.»

روز ۱۴ خرداد و یک روز پس از سخنرانی شاهزاده رضا پهلوی نیز علی خامنه‌ای درباره بازگشت خانواده سلطنتی هشدار داده و بازگشت به حکومت پهلوی را «ارتجاع» خوانده بود.

رهبر جمهوری اسلامی در مراسم سی و دومین سالگرد مرگ روح‌الله خمینی، تبعیت کردن از سبک زندگی غربی در سیاست و سبک زندگی را «ارتجاع» خوانده و با مقایسه انقلاب سال ۵۷ ایران با انقلاب‌های فرانسه و روسیه گفته بود: «در فرانسه پس از انقلاب، همان خانواده‌ای که انقلاب علیه آن‌ها انجام شده بود به دلیل حضور نداشتن مردم در صحنه، به قدرت برگشتند.»

شبکه‌های تلویزیونی، رسانه‌ها و مقامات جمهوری اسلامی در شرایطی از «حضور پرشور» شرکت‌کنندگان در راهپیمایی حکومتی ۲۲ بهمن می‌گویند که کاربران شبکه‌های اجتماعی تصاویری از کم تعداد بودن این جمعیت منتشر کردند.

از سوی دیگر در روزهای گذشته نیز گزارش‌هایی از بخشنامه‌های آموزش و پرورش برای حضور معلمان و دانش‌آموزان در این مراسم منتشر شده بود.

در تصویر یک بخشنامه منتشر شده آموزش و پرورش، ملاک ارزشیابی و رتبه‌بندی معلمان، شرکت در مراسم حکومتی ۲۲ بهمن اعلام شد.

رییس آموزش و پرورش منطقه انزل در آذربایجان غربی در بخشنامه‌ای از مدیران و عوامل اداری خواسته بود ضمن شرکت در این مراسم، معلمان را با حضور و غیاب و با ملاک قرار دادن حضور در این مراسم برای لحاظ کردن رتبه‌بندی و ارزشیابی، ترغیب به شرکت کنند.

همچنین در این نامه خواسته شده دانش‌آموزان شهرستان قوشچی را به صورت حداکثری و سایر روستاها را تا ۳۰ درصد در این مراسم شرکت دهند.

آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی اما اعلام کرد که رییس آموزش و پرورش این منطقه به دلیل این بخشنامه برکنار شده است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
سپاه صلح

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید