کشته‌شدن یک نفر در تجمع مال‌باختگان مقابل خانه یکی از عوامل الماس‌ خودرو در قزوین

شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۴

ذبیح الله باقری، معاون سیاسی فرمانداری تاکستان در استان قزوین خبر داد یک نفر بر اثر تیراندازی با اسلحه شکاری در تجمع مال‌باختگان مقابل خانه یکی از عوامل شرکت الماس خودرو کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند. معاون فرماندار تاکستان گفته عامل تیراندازی یکی از منسوبان الماس خودرو بوده است

باقری در این باره به خبرگزاری ایلنا گفت: «در پی فراخوان غیرقانونی یکی از صفحات اینستاگرامی، تجمعی در ساعت ۲۱ روز جمعه مورخ ۱۳ بهمن ماه در مقابل در منزل یکی از عوامل شرکت الماس خودرو شکل گرفت.»

به گفته این مقام امنیتی شهرستان تاکستان، در دقایق پایانی این تجمع، بر اثر تیراندازی با اسلحه شکاری به سوی جمعیت به وسیله یکی از منسوبین به شرکت، تعدادی از حاضران زخمی شدند و یک نفر نیز جان خود را از دست داد.

ایلنا بدون اشاره به شمار افراد زخمی شده در این رخداد نوشت آسیب‌دیدگان این حادثه شامل یکی از عوامل نیروی انتظامی و چند تن از عابران پیاده و برخی از تجمع‌کنندگان بودند.

در پایان این گزارش به نقل از معاون فرماندار تاکستان آمده است: «ضارب با تلاش نیروی انتظامی در کمتر از یک ساعت دستگیر شد.»

در سال‌های گذشته، مال‌باختگان شرکت‌های الماس خودرو و رضایت خودروی طراوت نوین، تجمعاتی اعتراضی در تهران، قزوین و شهرستان تاکستان برگزار کردند.

ایران‌اینترنشنال آذر ماه امسال در گزارشی نوشت ماموران امنیتی روز پنج‌شنبه دوم آذر به تجمع مال‌باختگان شرکت رضایت خودرو طراوت نوین، مقابل استانداری قزوین حمله کردند.

در این گزارش به نقل از گزارش خبرگزاری‌های داخلی تاکید شد اعتراض تجمع‌کنندگان به اختلاس ۳۰ هزار میلیارد تومانی این شرکت پیش‌فروش خودرو از دست‌کم ۳۸ هزار مال‌باخته در سراسر ایران است.

سپاه پاسداران استان قزوین در اسفند ۱۴۰۰ حضور سه نیروی خود از جمله دو تن از بازنشستگان سپاه را در این شرکت تایید کرد.

خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، اسفند سال گذشته در گزارشی نوشت: «داستان فعالیت شرکت‌های پیش‌فروش خودرو در سطح استان قزوین به مراحل خطرناکی رسیده و در صورتی که هر چه سریع‌تر از نفوذ بیشتر این مجموعه‌ها جلوگیری نشود، شاهد رقم خوردن اتفاقات تلخی آن هم در شرایط اقتصادی کنونی خواهیم بود.»

محمد صمدی، دادستان تاکستان، همان زمان در گفت‌وگو با این خبرگزاری با اشاره به فعالیت شرکت‌های پیش فروش خودرو در این شهرستان گفت: «یک سری از شرکت‌های پیش فروش خودرو در قزوین و دیگر شهرستان‌ها شعبه دارند که مشخص شدن شعبه اصلی آن‌ها نیاز به بررسی دارد؛ گرچه برنامه این است به سمتی حرکت کنیم که بساط این شرکت‌ها برچیده شود.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

۲۴
۲۴
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.