وحید بهشتی: تا وقتی برای تروریست شناختن سپاه اقدام ملموسی نشود، به اعتصاب غذا ادامه می‌دهم

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۳

وحید بهشتی اظهار نظر وزیر امور خارجه بریتانیا را مبنی بر «در دسترس گذاشتن گزینه» تروریست شناختن سپاه، راضی‌کننده ندانست و تاکید کرد تا زمانی که برای تروریست شناختن سپاه اقدام ملموسی انجام نشود، به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا، روز سه‌شنبه در نشست پارلمان در پاسخ به پرسش نیکولا ریچاردز، نماینده محافظه‌کار، درباره شصت‌ونهمین روز اعتصاب غذای وحید بهشتی با خواست تروریست شناختن سپاه گفت: «ما کل سپاه و به‌طور خاص برخی از رهبران آن را تحریم کرده‌ایم و همیشه اقداماتی را انجام خواهیم داد که معتقدیم به نفع امنیت شهروندان بریتانیایی در داخل و خارج از کشور است.»

او افزود: «ما همیشه گزینه‌ها را در دسترس و تحت بررسی نگه می‌داریم.»

وزیر خارجه بریتانیا همچنین با ابراز نگرانی از سلامتی وحید بهشتی، خواستار پایان یافتن اعتصاب غذای او شد.

وحید بهشتی در واکنش به این اظهارات وزیر خارجه بریتانیا گفت: با توجه به تقاضای این همه نماینده پارلمان، تظاهرات مسالمت‌آمیز هزاران شهروند بریتانیایی برای این خواسته و وجود کوهی از مدارک در اثبات تروریست بودن سپاه، چنین پاسخی در چنین مقطعی رضایت‌بخش نیست.

وحید بهشتی تاکید کرد: «تا زمانی که برای تروریست شناختن سپاه اقدام ملموسی انجام نشود، به اعتصاب غذا مقابل وزارت خارجه بریتانیا ادامه می‌دهم.»

پیش‌تر ۱۲۵ نماینده احزاب مختلف پارلمان بریتانیا در نامه‌ای از ریشی سوناک، نخست‌وزیر این کشور، خواسته بودند سپاه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

روز شنبه ۹ اردیبشهت نیز ایرانیان و کنشگران در لندن در حمایت از وحید بهشتی و تاکید بر لزوم تروریست شناختن سپاه، تظاهراتی گسترده را برگزار کردند. همزمان در شهرهای مختلف جهان نیز تجمعات مختلفی در همبستگی با وحید بهشتی و تجمع لندن برگزار شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

۲۴
جهان‌نما
خبرها
تیتر اول

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.