جبهه هفت آبان: نامه نمایندگان مجلس اسرائیل اقدامی خصمانه علیه تمامیت ارضی ایران است

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۰

جبهه هفت آبان در بیانیه‌ای نامه ۳۲ نماینده مجلس اسرائیل به الی کوهن وزیر خارجه این کشور برای حمایت از تشکیل کشور آذربایجان جنوبی را محکوم و آن‌را نمونه آشکار اقدام خصمانه علیه موجودیت و تمامیت ارضی ایران و در تضاد با سخنان مقام‌های اسرائیل در سفر اخیر شاهزاده رضا پهلوی دانست.

جبهه هفت آبان روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت با انتشار بیانیه‌ای نوشت: «نامه ۳۲ تن از نمایندگان مجلس اسرائیل در رابطه با آنچه «اقلیت آذری» نامیده‌اند، نمونه آشکاری از اقدام علیه موجودیت ایران بوده و بهت و انزجار ملت ایران را برانگیخته است.»

این تشکل سیاسی خارج از ایران، اضافه کرد که این نامه در تناقض کامل با سخنان اخیر مقام‌های رسمی دولت اسرائیل در رابطه با دوستی میان دو ملت ایران و اسرائیل است که در سفر شاهزاده رضا پهلوی اعلام شده بود.»

سعید بشیرتاش، مسئولیت هیات اجرایی جبهه هفت آبان را برعهده دارد.

این سازمان سیاسی در بیانیه خود ادامه داد: «ما همچنان تنش‌زدائی، رابطه دوستانه با همه کشورهای جهان و مبارزه با گفتمان‌های ارتجاعی همچون یهودستیزی را چشم‌انداز آینده ایرانی آزاد می‌دانیم، ولی به هیچ کشور یا نیروی سیاسی اجازه سوءاستفاده از این پرنسیپ‌ها را در راستای نفرت‌پراکنی و ستیزه‌جویی با ملت ایران نمی‌دهیم.»

بیانیه جبهه هفت آبان می‌افزاید: «در نامه ۳۲ نماینده پارلمان اسرائیل، کمک‌های جمهوری اسلامی به سازمان‌های تروریستی فلسطینی دلیلی برای اقدام علیه یکپارچگی ملی و تمامیت ارضی ایران عنوان شده است. در واقع، این نمایندگان، دشمنی جمهوری اسلامی با اسرائیل را می‌خواهند تبدیل به دشمنی اسرائیل با ملت بزرگ ایران کنند.»

جبهه هفت آبان با «غیرقابل قبول دانستن هرگونه دشمنی با ملت ایران»، بار دیگر تاکید کرد که سیاست‌های اسرائیل‌ستیزانه جمهوری اسلامی را خلاف منافع ملی و خطری برای امنیت ملی ایران دانسته و خواستار پایان یافتن آن است.

در پایان بیانیه این جبهه آمده که «حفاظت از منافع ملت ایران مبنای هر کنش و واکنش سیاسی است» و به همین دلیل بود که جبهه هفت آبان از سفر شاهزاده پهلوی به اسرائیل و دوستی میان دو ملت ایران و اسرائیل پشتیبانی کرد.

پیشتر ۳۲نماینده پارلمان اسرائیل روز پنجشنبه در نامه‌ای به الی کوهن وزیر خارجه این کشور، خواستار حمایت از اقلیت آذری «آذربایجان جنوبی» در شمال غربی ایران شدند.

این نامه اندکی پس از سفر وزیر خارجه اسرائیل به باکو انجام شد و در آن از اسرائیل خواسته شده که به عنوان نماینده جوامع یهودی در این زمینه مداخله کند، زیرا آذری‌ها در طول تاریخ با یهودیان بسیار برخورد دوستانه داشته‌اند.

در این نامه آمده است: «رژیم آیت‌الله در ایران اغلب در موضوع فلسطین به اسرائیل حمله می‌کند و حتی تحت لوای مبارزه با فلسطین، گروه‌های تروریستی را علیه ما تامین مالی و تحریک می‌کند.»

این نامه می‌افزاید: «حمایت این تبلیغات دروغین به ویژه در ظلم و ستم غارتگرانه اقلیت آذری در خود ایران برجسته است.»

شاهزاده رضا پهلوی که به تازگی به اسرائیل سفر کرده، بارها بر حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی ایران تاکید کرده است.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید