ادامه سفر شاهزاده پهلوی به اسرائیل؛ دومین دیدار با نتانیاهو و بازدید از باغ‌های بهائیان

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۳۱

در ادامه سفر شاهزاده رضا پهلوی به اسرائیل، او بار دیگر و به طور رسمی با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل دیدار و از باغ‌های بهائیان در حیفا بازدید کرد. او ابراز امیدواری کرد به زودی روزی فرا برسید که دو ملت ایران و اسرائیل از روابط عادی و تبادلات غنی و سودمند برخوردار شوند.

شاهزاده رضا پهلوی روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین از باغ‌های بهائیان در حیفا بازدید کرد. این بازدید در شرایطی انجام شد که بهائیان در ایران تحت شدیدترین سرکوب‌های جمهوری اسلامی قرار دارند.

شاهزاده پهلوی شامگاه چهارشنبه پس از دیدار با نتانیاهو نوشت: «یاسمین و من از دیدار با نخست‌وزیر، بنیامین نتانیاهو و همسرشان بسیار خرسند شدیم. ما در این دیدار از حمایت مستمر اسرائیل از آرمان‌های دموکراتیک مردم ایران قدردانی و تاکید کردیم ایرانیان به عنوان فرزندان کوروش بزرگ به دنبال حکومتی هستند که به میراث کوروش، یعنی بردباری در قبال ادیان و باورهای مختلف و حمایت از حقوق بشر، احترام بگذارد.»

او افزود: «به زودی روزی فرا خواهد رسید که دو ملت ایران و اسرائیل از روابط عادی و تبادلات فرهنگی، علمی و اقتصادی غنی و سودمند برای هر دو ملت برخوردار شوند.»

شاهزاده رضا پهلوی روز چهارشنبه پس از بازدید از کارخانه نمک‌زدایی سورک نیز نوشت: «پس از گفت‌وگو با دانشمندان و کارشناسان آب اسرائیل، مطمئنم که یک ایران آزاد و دموکراتیک می‌تواند در همکاری با اسرائیل، آسیب‌های محیط‌ زیستی ایجاد شده از سوی جمهوری اسلامی را جبران و اکوسیستم آبی ایران را نوسازی کند.»

وزیر اطلاعات اسرائیل نیز که در این بازدید حضور داشت، نوشت: «به امید آن که با جاری کردن دوباره آب، زندگی را به ایران برگردانید. دولت اسرائیل در کنار شما و پشتیبان چالش حیاتی شماست.»

شاهزاده رضا پهلوی همچنین در جریان سفر به اسرائیل با ستایش از «پیمان ابراهیم» که منجر به برقراری روابط برخی کشورهای عربی با اسرائیل شد، گفت امیدوار است بعد از سرنگونی جمهوری اسلامی، این پیمان با پیمانی که او آن را «پیمان کوروش» نامید، برای از سر گیری رابطه ایران و اسرائیل گسترش یابد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

اقتصاد و بازار
امروز
جهان‌نما
۲۴

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.