محمدعلی زم: شورای عالی امنیت ملی، روحانی و شمخانی شریک واقعی در اعدام روح‌الله‌ زم‌اند

۱۴۰۰/۹/۱

محمدعلی زم در یادداشتی تازه در اینستاگرام درباره پسرش، از شورای عالی امنیت ملی با دبیری علی شمخانی و ریاست وقت حسن روحانی به عنوان «شرکای واقعی» در اعدام روح‌الله زم نام برد.

محمدعلی زم در ادامه نوشت شورای عالی امنیت ملی «ستاد ویژه‌» دو ساله برای رصد آمدنیوز و «تعقیب و تخریب لحظه به لحظه روح‌الله و فشار قضایی بر خانواده و دستگیری پیاپی خویشان او» تشکیل داده بود که ٩ یا ١٢ نهاد عضو آن بودند.

او در ادامه وفا نیکفر و شیرین نجفی را «عامل اصلی فریب و کشاندن» روح‌الله زم به عراق دانست.

زم در یادداشتش همچنین اشاره کرد: «روح‌الله در یکی از ملاقات‌ها در حضور مسئول پرونده، ماموران و دوربين‌ها، گفت از چند روز مانده به هر جلسه دادگاه با من تمرين می‌كردند كه چه چيزی بگويم و چگونه بگويم.»

به تازگی اکبرخوش‌کوشک، مامور سابق وزارت اطلاعات و متهم پرونده قتل‌های زنجیره‌ای به وب‌سایت رویداد ۲۴ گفت زم با یک افسر اطلاعاتی فرانسوی مبادله شده است.

محمدعلی زم در یادداشتی دیگر این اظهارات را رد کرد و آن را «قصه‌سرایی دروغین» خواند.

روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز، بامداد شنبه ۲۲ آذرماه ۱۳۹۹ اعدام شد.

زم که در فرانسه اقامت داشت پس از سفر به عراق از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ربوده شد و سپس سپاه پاسداران در مهر ۹۸ در بیانیه‌ای از انتقال او به ایران خبر داد.

از جمله اتهام‌هایی که در دادگاه زم به او وارد شد «جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی» کشورهای اسرائیل و فرانسه، «همکاری با دولت متخاصم آمریکا» و «مشارکت در جمع‌آوری اطلاعات طبقه‌بندی‌شده به قصد ارائه به دیگران» بود.

دادگاه همچنین اتهام‌هایی چون «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی»، «مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار»، «تحریک موثر نیروهای رزمنده و اشخاص در خدمت نیروهای مسلح به عصیان،‌ فرار،‌ تسلیم یا عدم اجرای وظایف نظامی» را متوجه این فعال رسانه‌ای کرد.

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
جهان‌نما
خبر نیمروزی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید