۱۴۰۰/۱۰/۳۰

برخی پژوهشگران بر این باورند که رژیم‌های غذایی طولانی و پی درپی اثر منفی در رفتار‌های غذایی ما دارند و در اکثر مواقع محکوم به شکست هستند. روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای به دلایل شکست رژیم‌های غذایی پرداخته و راهکارهایی برای پیشگیری از به دام افتادن در این چرخه ارائه می‌دهد.

۱۴۰۰/۱۰/۳۰

گزارشی درباره نتیجه تحقیقات تیمی ۲۰ نفره از مورخان، جرم‌شناسان و متخصصان داده به‌رهبری یک مامور سابق اف‌بی‌آی منتشر شده که نشان می‌دهد «بسیار محتمل» است که یک محضردار یهودی، ۷۷ سال پیش محل اختفای آنه فرانک و خانواده او را لو داده باشد.

۱۴۰۰/۱۰/۳۰

شمار بیمارانی که سیستم ایمنی‌شان قادر نیست سلول‌های سالم را از ریزجانداران مهاجم تشخیص دهد در جهان روبه‌افزایش است؛ یعنی سد دفاعی که زمانی از آنان در برابر بیماری محافظت می‌کرد حالا به بافت و اعضای خود بدن حمله می‌کند.

۱۴۰۰/۱۰/۲۹

برخی پژوهشگران در تحقیقات خود کشف کرده‌اند ۸ ساعت خواب در شبانه‌روز یک پدیده مدرن و محصول انقلاب صنعتی است. بر اساس این شواهد، تا پیش از انقلاب صنعتی مردم یک الگوی خواب دو نوبتی داشته‌اند. اما همه پژوهشگران در این‌باره با هم هم‌نظر نیستند.

۱۴۰۰/۱۰/۲۷

همه انسان‌ها تمایلی طبیعی دارند تا عامدانه یا غیرعامدانه، مجازی و یا غیرمجازی، خود را با دیگری مقایسه کنند. این مقایسه کردن به انسان اجازه می‌دهد تا دستاوردها، مهارت‌ها، شخصیت و احساساتش را ارزیابی کند؛ این قیاس بر اینکه انسان خود را چگونه ببیند موثر است.

۱۴۰۰/۱۰/۲۷

نتایج یک پژوهش که نخستین در نوع خود به شمار می‌رود نشان می‌دهد که احتمال مرگ، عوارض بعد از عمل و بستری شدن دوباره در بیمارستان برای بیماران زنی که زیر دست جراح مرد می‌روند بیشتر از زمانی است که پزشک جراح زن بوده باشد.

۱۴۰۰/۱۰/۲۷

بیماری‌های چندگانه در افراد مسن باعث طول عمر کمتر و ضعف سلامت جسمی و روانی در آنها می‌شود. مصرف داروهای مختلف برای بیماری‌های چندگانه نیز این بیماران را با خطر عوارض تداخل دارویی مواجه می‌کند.

بایگانی

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

خلاصه خبرها
امروز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو