۱۴۰۰/۹/۱۷

لهجه‌ی افراد به سادگی بازتاب مجموعه‌ای از اصواتی است که در یک محیط زبانی حاکم است و افراد از کودکی در آن رشد می‌کنند. با این حال همین واقعیت ساده‌ زبانی، معنایی اجتماعی می‌یابد و مبنایی برای اعمال تبعیض علیه کاربران غیربومی بعضی زبان‌ها می‌شود.

۱۴۰۰/۹/۱۷

کمیسیون حقوقی که از سوی پارلمان بریتانیا تشکیل شده لایحه پیشنهادی تبدیل «زن‌ستیزی» به جرم ناشی از نفرت را رد کرد. این کمیسیون پس از بررسی لایحه پیشنهادی به این نتیجه رسیده است که تصویب این لایحه «مشکل اصلی» خصومت و تعصب علیه زنان بر مبنای جنسیت را حل نمی‌کند.

۱۴۰۰/۹/۱۳

قدرت تصمیم‌گیری ما در دوران همه‌گیری وقتی نتایج تصمیم‌ها برایمان مبهم است، دشوار است. دانشمندان علوم شناختی مدتهاست به درک چگونگی عملکرد انسان برای تصمیم‌گیری در چنین شرایط نامطمئنی علاقه‌مند بوده‌اند. اکنون تحقیق جدیدی منتشر شده که در این‌باره سرنخی به دست می‌دهد

۱۴۰۰/۹/۱۳

بسیاری از ما فکر می‌کنیم افرادی که روزانه به تمام کارهایشان می‌رسند، مثلا آنانی که ورزش می‌کنند، تغذیه سالم دارند، نمرات بالا در امتحانات کسب می‌کنند و بچه‌هایشان را سر وقت از مدرسه برمی‌دارند، نیروی مافوق‌بشری دارند.

۱۴۰۰/۹/۱۳

از سال ۱۹۸۸ اولین روز ماه دسامبر، مطابق با دهم آذر ماه، به عنوان روز جهانی ایدز نامگذاری شده و هرساله شعار ویژه‌ای دارد. شعار امسال «پایان دادن» است. ۱) پایان دادن به تبعیض ۲) پایان دادن به ایدز ۳)پایان دادن به همه‌گیری

۱۴۰۰/۹/۱۰

کودکان و نوجوانان نیز مانند بزرگسالان به روش‌های مختلفی با اضطراب خود مقابله می‌‌کنند. در حالی که برخی از آنها برای مقابله با احساسات ناخوشایند سراغ خوردن تنقلات بیشتر می‌روند، برخی دیگر بیش از حد ورزش می‌کنند یا غذا خوردن خود را به روش‌های ناسالم محدود می‌کنند.

بایگانی

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

خلاصه خبرها
نیویورک؛ شلوغ‌ترین شهر آمریکا
اخبار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو