۱۴۰۰/۷/۲۲

دهم اکتبر مطابق با ۱۸ مهر از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان روز جهانی بهداشت روان به رسمیت شناخته شده است. این روز فرصتی است برای گفت‌وگو درباره بهداشت و سلامت روان و هر ساله با موضوع متفاوتی نامگذاری می‌شود. موضوع امسال «سلامت روان در دنیایی نابرابر» است.

۱۴۰۰/۷/۱۹

دولت چین با انتقادهای شدیدی در مورد سرکوب اقلیت اکثرا مسلمان اویغور در منطقه سین‌کیانگ روبروست.  دولت چین متهم است با نگهداری افراد این اقلیت در اردوگاه‌ها وعقیم‌سازی اجباری آنها در حال نسل‌کشی این قوم است.

۱۴۰۰/۷/۱۹

شرکت مشاوره اقامت و شهروندی هنلی و شرکا ( Henley & Partners ) در گزارشی فهرست بهترین و بدترین گذرنامه‌های جهان در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد. بر اساس این گزارش شکاف بین کشورها، از نظر محدودیت سفر، هر‌گز به این گستردگی نبوده است.

۱۴۰۰/۷/۱۹

بنا بر یک پژوهش جدید که در نشریه پزشکی کودکان «جِما» منتشر شده است، بزرگسالان و کودکان ایالت یوتا و نیویورک در آمریکا، با احتمال یکسان ابتلا به کوویدـ۱۹ روبه‌رویند، با این تفاوت که کودکان در نیمی از موارد بی‌علامت‌اند.

۱۴۰۰/۷/۱۸

کلر کالینز، استاد افتخاری تغذیه و رژیم در دانشگاه نیوکاسل بریتانیا، در مقاله‌ای انتقادی که در وبسایت کانورسیشن منتشر شده با اشاره به یک پژوهش اخیر که مصرف بیشتر نمک را توصیه می‌کند، به چند و چون توصیه‌های آمده در تحقیق مذکور و مستندات نه‌چندان محکم آن پرداخته است.

۱۴۰۰/۷/۱۴

این روزها زیاد از گوشه و کنار درباره فواید حمام آب سرد شنیده می‌شود. دکتر لینزی باتمز، استاد ورزش و سلامت دانشگاه هرتفوردشر در بریتانیا، در مقاله‌ای در وب‌سایت کانورسیشن، به بخشی از شواهد و تحقیقات در این باره پرداخته است.

۱۴۰۰/۷/۱۳

دو پژوهشگر حوزه  سبک زندگی، ورزش و سلامت در دانشگاه لافبرو در بریتانیا، در مقاله‌ای که در وبسایت کانورسیشن منتشر شده به بررسی یک رویکرد رایج در مدیریت وزن و ده گام کوچک برای جلوگیری از افزایش وزن پرداخته‌اند.‎

بایگانی

پربیننده‌ترین‌ها

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

خلاصه خبرها
چشم‌انداز
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو