دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در حال پیشبرد تصویب لایحه‌ای در پارلمان این کشور است تا به موجب آن اکثریت (البته اکثریت نسبی) مجلس اسرائیل، یعنی ۶۱ کرسی از ۱۲۰ کرسی، قدرت پیدا کنند تا تقریبا هر حکم دادگاه عالی اسرائیل را لغو کنند.

شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۷

شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۲

اعلام توافق برای از سرگیری روابط میان دولت‌های جمهوری اسلامی و عربستان سعودی واکنش‌های زیادی در خاورمیانه و جهان برانگیخته است. اندیشکده پژوهش سیاست خارجی، مستقر در فیلادلفیا و موسسه پژوهش امنیت ملی، متعلق به دانشگاه تل‌آویو، در این باره تحلیل‌هایی منتشر کرده‌اند که می‌خوانید.

جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۱۱

رومن زادوروف، زندانی اسرائیلی اوکراینی‌الاصل که به جرم قتل یک دختر ۱۳ ساله به حبس ابد محکوم شده و ۱۶ سال گذشته را در حبس سپری کرده بود، در دادگاه تجدید‌نظر بی‌گناه شناخته شد و از زندان آزاد شد.

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۰

وب‌سایت «وایرد» در مقاله‌ای تحلیلی به برد و باخت «ارتش سایبری» جمهوری اسلامی در چند ماه خیزش انقلابی مردم ایران پرداخته است. نگارنده این مقاله بر این باور است که ادامه یافتن اعتراضات و تغییر تاکتیک سایبری رژیم، جمهوری اسلامی را متوسل به جنگی کرده که کسی در آن پیروز میدان نیست.

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

نوروز ۱۴۰۲ با توجه به خیزش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی رنگ و بوی دیگری دارد و امید و غم در آن به هم گره خورده است. غم از دست رفتن جان‌های جوان و امید به آزادی ایران ....

شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۷

وب‌سایت کانورسیشن در مقاله‌ای به نحوه کار، کارآمدی و کارکرد فن‌آوری «چت‌جی‌پی‌تی» پرداخته است که این روزها بر سر زبان‌ها افتاده. این فن‌آوری قابل توجه به طرز جالبی می‌تواند با نثر و نوشتار روان، منسجم و زیرکانه، مطلب تولید کند.

جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۲۶

تحلیل‌گران مقاله‌ای که در وب‌سایت جوییش نیوز سندیکا منتشر شده، تاکید کرده‌اند کار غرب از آغاز خیزش انقلابی در ایران، اعمال فشار قابل‌ ملاحظه بر جمهوری اسلامی بوده، اما حالا وقت آن رسیده که بر روی حمایت حداکثری از مردم ایران متمرکز شود.

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۵

وبسایت شورای آتلانتیک مقاله‌ای تحلیلی منتشر کرده است درباره لزوم اعمال تحریم‌های بین‌المللی بر آن دسته از نهادهای جمهوری اسلامی که در سرکوب زنان نقش اصلی را بر عهده دارند. گزیده‌ای از این مقاله را در ادامه می‌خوانید.

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۴

«گاردین» در مقاله‌ای تحلیلی نگاهی به نظرات فمینیستی «آنجلا سِینی»، روزنامه‌نگار بریتانیایی و نویسنده کتاب «مردسالاران» انداخته است. نگارنده مطلب با اشاره به نظرات سینی، می‌گوید زنان و مردان ایران در جریان خیزش انقلابی، مردسالاری را حتی به بهای جانشان به نبرد طلبیده‌اند.

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۳

هشتم مارس ۲۰۲۳، روز جهانی زن، بدون حرف زدن از شجاعت و جسارت زنان ایران غریب می‌بود. زنان ایران و دستاوردهایشان در خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی، بازتابی پررنگ در رسانه‌های دنیا داشت.

بایگانی

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
جهان‌نما
مستند کوتاه - سالوادور دالی

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید

رادیو