مردم زاهدان روز ۱۹ خرداد در سی‌وششمین جمعه اعتراضی خود بار دیگر دست به برگزار کردن تجمع زدند و همچون هفته‌های گذشته خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی شدند. آنان راه رسیدن به آزادی را اتحاد همه ایرانیان دانستند.

معترضان زاهدان که پس از جمعه خونین این شهر در هشتم مهر ماه سال گذشته تاکنون هر هفته تجمعات اعتراضی خود را برپا کرده‌اند، روز نوزدهم خرداد هم پس از نماز جمعه راهپیمایی کرده و شعار «ایرانی، اتحاد، انقلاب، آزادی» سر دادند.

«برادر شهیدم، خونت رو پس می‌گیرم» از دیگر شعارهای پرتکرار معترضان زاهدانی، در تجمع امروز هم سر داده شد.

تجمع‌کنندگان در خیابان‌های زاهدان همچنین شعار دادند: «می‌کشم می‌کشم آن که برادرم کشت ...»

بر اساس ویدیوهای منتشر شده، مردم زاهدان در حمایت از عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه سابق راسک که علیه جمهوری اسلامی سخن گفته نیز شعار دادند.

«قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان» از دیگر شعارهای معترضان بود.

آن‌ها همچنین با سر دادن شعارهایی همچون هفته‌های گذشته، خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند.

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند معترضان در تجمع خود شعار «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» سر دادند.

مردم زاهدان از روز جمعه هشتم مهر ۱۴۰۱ تاکنون، تظاهرات و راهپیمایی‌های هزاران نفری خود را بدون وقفه برگزار کرده‌اند.

هشتم مهر ماه سال گذشته در حمله ماموران حکومتی به مردم، بیش از ۱۰۰ شهروند از جمله زنان و کودکان کشته، ده‌ها نفر قطع عضو و قطع نخاع و ده‌ها نفر دیگر نیز نابینا شدند.

عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان پیش از این علی خامنه‌ای را مسوول کشتار مردم این شهر در روز هشتم مهر خوانده و در تمام این هشت ماه، همواره خواستار مجازات «آمران و عاملان» این جنایت شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
حرف آخر

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.