نتانیاهو در کابینه سیاسی-امنیتی اسرائیل از آمادگی این کشور برای «جنگ چند‌جبهه‌ای» خبر داد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۵

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در کابینه سیاسی-امنیتی این کشور تاکید کرد با توجه به تغییرات سریع در خاورمیانه، اسرائیل آماده است در هر شرایطی از خود دفاع کند و در برابر «جنگی چندجبهه‌ای» اقدام کند.

کابینه سیاسی-امنیتی شامگاه یک‌شنبه ۱۴ خرداد به ریاست بنیامین نتانیاهو تشکیل جلسه داد. در این نشست، رزمایش بزرگ ارتش اسرائیل و همچنین تهدیداتی که اسرائیل با آنها روبه‌روست مورد بررسی قرار گرفت.

نخست‌وزیر اسرائیل در آغاز این نشست گفت که واقعیات منطقه خاورمیانه با سرعت بالایی در حال تغییر است و اسرائیل نیز دست روی دست نگذاشته است.

او تاکید کرد که دکترین دفاعی اسرائیل بر اساس این تغییرات و اهداف این کشور که تغییرناپذیرند، تنظیم خواهد شد.

نتانیاهو گفت: «اسرائیل متعهد است در برابر برنامه اتمی ایران عمل کند و در برابر حملات موشکی علیه اسرائیل و احتمال متحد شدن همه جبهه‌ها مقابل کشور ما و جنگی چندجبهه‌ای، اقدام کند.»

به گفته نخست‌وزیر اسرائیل، این موضوع کشورش را وادار می‌کند تصمیماتی را که در چنین شرایطی نهادهای سیاسی و امنیتی و دفاعی کشور باید اتخاذ کنند، از پیش تمرین کند و این موضوع هدف رزمایش کنونی اسرائیل است.

نتانیاهو اضافه کرد اسرائیل اطمینان دارد می‌تواند در هر شرایطی، با قدرت خود از خویش دفاع کند.

اسرائیل در ماه‌های اخیر تنش‌هایی را با گروه‌های فلسطینی پشت سر گذاشت اما روز یک‌شنبه، رسانه‌های عربی و اسرائیل از سفر سران دو گروه حماس و جهاد اسلامی به قاهره با دعوت رییس سازمان امنیت مصر خبر دادند و یکی از موضوعات نشست آنان را بررسی آتش‌بس طولانی مدت با اسرائیل ذکر کردند.

در مورد ایران نیز پیشتر نتانیاهو در جلسه کابینه اسرائیل گفته بود: «ایران همچنان به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دروغ می‌گوید و اقناع آژانس در برابر فشارهای ایران لکه ننگی بر دامن این نهاد است.»

او اضافه کرده بود: «پنج سال پیش اطلاعات آرشیو سری ایران را به اشتراک گذاشتیم که نشان می‌داد برنامه اتمی‌ ایران اهداف نظامی دارد. از آن زمان بهانه‌های ایران درباره وجود مواد اتمی در اماکن ممنوعه نه تنها قابل اعتماد نیستند بلکه از نظر فنی نیز امکان‌پذیر نیستند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
دنیای چین

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.