نتانیاهو در واکنش به حملات تروریستی در اسرائیل: در همه جبهه‌ها علیه دشمنان اقدام می‌کنیم

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۲۲

پس از حمله‌های تروریستی در خاک اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور تاکید کرد که دولتش برای برقراری امنیت «در همه جبهه‌ها» علیه دشمنان خود اقدام می‌کند.

در حالی که منشاء پرتاب ده‌ها موشک از جنوب لبنان به شمال اسرائیل به گفته ارتش این کشور گروه شبه‌نظامی حماس بوده، نتانیاهو شامگاه دوشنبه ۲۱ فروردین در یک کنفرانس خبری در تل‌آویو گفت: «ما اجازه نخواهیم داد حماس تروریست در لبنان مستقر شود.»

او اضافه کرد: «به شما قول می‌دهم همه تروریست‌های شرور که شهروندان ما را کشته‌اند هدف قرار می‌دهیم و آن‌ها بدون استثنا حساب پس خواهند داد.»

نخست‌وزیر اسرائیل تاکید کرد: «ما هنوز در بحبوحه نبرد هستیم و در صورت لزوم آماده اقدامات قوی دیگر در همه جبهه‌ها.»

نتانیاهو همچنین با اعلام این که در تصمیم خود مبنی بر برکناری یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل تجدیدنظر کرده، به «دشمنان اسرائیل» هشدار داد که اگر فکر می‌کنند این کشور به دلیل اختلافات داخلی ضعیف شده، اشتباه می‌کنند.

او با اشاره به این که نمی‌تواند جزییات همه فعالیت‌های ارتش و نیروهای امنیتی علیه دشمنان اسرائیل را بگوید، گفت که این کشور در سوریه به اهداف ایران و رژیم بشار اسد حمله کرده است.

نخست‌وزیر اسرائیل سپس افزود که این کشور از طرق دیگری نیز علیه دشمنان خود عمل کرده؛ از جمله در پی عملیات تروریستی سه هفته پیش در خاک اسرائیل که دستگاه‌های امنیتی آن را اقدامی از سوی حزب‌الله می‌دانند اما او گفت که نمی‌تواند جزییات آن را بگوید.

نتانیاهو همچنین گفت که اسرائیل اجازه نخواهد داد حماس در لبنان مستقر شود و تاکید کرد که این کشور آماده عملیات قوی در همه جبهه‌ها است: «اسرائیل خواهان جنگ فراگیر نیست اما اگر لازم باشد، دشمنان اسرائیل قدرت این کشور را خواهند دید.»

نخست‌وزیر اسرائیل همچنین بخش بزرگی از سخنرانی خود را به متهم کردن دولت قبلی اختصاص داد اما در واکنش به این اظهارات، نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسبق اسرائیل، گفت که در دوران نخست‌وزیری او اسرائیل در همه جا، از جمله درون ایران، حملاتی انجام داده بود.

بنت سخنرانی نتانیاهو را «رقت‌انگیز» توصیف کرد و گفت سخنرانی به گونه‌ای بود که انگار یائیر نتانیاهو، پسر جنجالی بنیامین نتانیاهو آن را نوشته بود.

همچنین در پی این سخنرانی، معترضان در شهرهای مختلف اسرائیل به خیابان آمده و علیه نتانیاهو تظاهرات کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها