در سالروز تولد حمیدرضا روحی، خیابان‌های منتهی به خانه او در تهران عرصه تظاهرات بود

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۷

در سالروز تولد حمیدرضا روحی، معترضی که در ۲۷ آبان ۱۴۰۱با شلیک مستقیم نیروهای سرکوبگر کشته شد، مردم در خیابان‌های اطراف خانه او تجمع و تظاهرات برگزار کرده و با شعاردهی و سایر شیوه‌های اعتراضی، خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی شدند.

ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد به مناسبت تولد حمیدرضا روحی مردم در شامگاه چهارشنبه ۱۶ فروردین در شهر زیبا شعارهای «نترسید نترسید، ما همه باهم هستیم»، «آزادی آزادی آزادی»، «هیز تویی هرزه تویی، زن آزاده منم» و «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان» سر دادند.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد شهروندان در خیابان‌های اطراف خانه او تجمع کرده‌اند و شعار می‌دهند: «امسال سال خونه،‌ سیدعلی سرنگونه»

مردم همچنین با دسته‌های گل در مقابل خانه حمیدرضا روحی در شب سالگرد تولدش ترانه «بارون اومد» را به یاد او هم‌خوانی کردند.

مردم در تجمعات منطقه شهر زیبا پرچم جمهوری اسلامی را به آتش کشیدند و شعارهایی همچون «این همه لشکر آمده، به عشق روحی آمده»، «حکومت بچه‌کش نمی‌خواهیم نمی‌خواهیم» و «مرگ بر خامنه‌ای لعنت بر خمینی» سر دادند.

بر اساس ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال، در پی حضور گسترده مردم و خودروها در خیابان‌های محله شهر زیبا و مسیرهای منتهی به آن، همزمان با سالگرد حمیدرضا روحی، این منطقه از تهران با ترافیک سنگین مواجه شد.

بخش‌هایی از اتوبان باکری تهران با تجمع مردم مسدود شد و مردم با روشن کردن آتش شعارهای ضدحکومتی سر دادند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
جهان‌نما
پرسش - فصل سوم

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید