ادامه موج حملات شیمیایی به مدارس شهرهای مختلف سراسر ایران در روز ۱۴ اسفند

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۴

گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، اطلاعات منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی و همچنین اخبار رسانه‌های داخل ایران حاکی است که موج حملات شیمیایی به مدارس در شهرهای مختلف ایران در روز یکشنبه ۱۴ اسفند با شدت ادامه دارد و همزمان حکومت محدودیت‌هایی را در اطلاع‌رسانی اعمال می‌کند.

ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال حاکی از مسموم شدن دانش‌آموزان دست‌کم مدارس شهرهای فولادشهر، کرج، تبریز، یزد، همدان، شیراز، رامهرمز، تهران، ماهشهر، قزوین، گنبد کاووس، سپاهان شهر، فردیس (البرز) است.

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو نیز خبر داد که روز یکشنبه تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه معصومیه شاهد در گیلانغرب در استان کرمانشاه، مسموم و به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

همزمان رسانه‌های ایران از مسموم شدن دانش‌آموزان مدارس دخترانه و حتی پسرانه در شهرهایی چون اصفهان، تبریز، روستای کندرود تبریز ، روستای ورجوی مراغه و بندر عباس خبر دادند.

حسن بختیاری رییس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان نیز گفت دو مدرسه ابتدایی دخترانه شقایق و همچنین پسرانه خوارزمی واقع در کوی فرهنگ زنجان و همچنین مدرسه دبیرستان دخترانه عصمت در شهر ابهر هدف حملات شیمیایی قرار گرفتند.

بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، در روز یکشنبه به دستکم پنج مدرسه در اهواز حمله شیمیایی شده است.

  • علیرضا نجفی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت در پی مسمومیت دانش آموزان در دبیرستان دخترانه خیام در منطقه شهرک دانشگاه اهواز، چهار نفر به بیمارستان گلستان اهواز اعزام شدند

یک دانش‌آموز مدرسه شاهد علی‌اکبر در استان قم به ایران اینترنشنال از حمله به این مدرسه در روز شنبه خبر داد و گفت: «توی مدرسه ما گاز انداختند. مدیر مدرسه ما، کل بچه ها را در حیاط مدرسه نگه داشت و ما را در هوای آلوده قرار داد.»

او افزود: «نزدیک صد نفر از بچه‌ها سردردهای وحشتناک گرفتند، بعضی‌ها پاهایشان سست شده بود و نمی‌توانستند روی پای خود بایستند. بعضی‌ها هم معده‌شان درد گرفته بود. با این حال مدیر مدرسه ما (با اینکه خودش بوی نارنگی رو به صورت واضح و کامل استشمام کرده و می‌دونست که گاز زدند گفت که شهرداری داره فاضلاب درست می‌کند، یا یک بار دیگر گفت دارند در [خیابان] آزادگان زباله‌ها را آتش می‌زنند و خیلی خیلی دلایل چرت و پرت دیگر.»

این دانش‌آموز افزود: «من و بعضی از بچه‌ها بیمارستانی شدیم و حالمان بد بود.»

همچنین براساس گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال ماموران امنیتی اطلاعاتی به خانواده‌ها اجازه نمی‌دهند به نتیجه آزمایش دانش‌آموزان دسترسی داشته باشند.

بر اساس این گزارش، به کادر درمان بیمارستان‌هایی که دانش‌آموزان به آنجا منتقل شده‌اند تاکید شده به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی جزییات به بیرون درز نکند در غیر اینصورت با کادر درمان شیفت مورد نظر برخورد می‌شود.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی
چند چند

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید