ایرانیان با تجمع در شهرهای مختلف جهان خواستار توجه جهانی به حمله‌های شیمیایی به مدارس شدند

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۴

ایرانیان و کنشگران در شهرهای مختلف جهان در شنبه‌ اعتراضی دیگری با برگزاری تجمع و تظاهرات با خیزش انقلابی مردم ایران ابراز همبستگی کرده و خواستار توجه جهانی به سرکوب مردم ایران، از جمله حمله‌های شیمیایی به مدارس دخترانه شدند.

طبق ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال، ایرانیان و کنشگران شهر ونکوور کانادا با برگزاری تظاهراتی خواستار توجه جهانی به حمله‌های شیمیایی به مدارس دخترانه ایران و سرکوب خیزش انقلابی مردم شدند. در این تظاهرات گروهی از نمایندگان احزاب محافظه‌کار و حزب دموکراتیک جدید کانادا نیز حضور داشتند.

در شهرهای تورنتو و مونترال کانادا نیز ایرانیان و کنشگران در تجمعاتی خواستار توجه جهانی به «ترور شیمیایی دختران دانش‌آموز» در ایران شدند.

در آمریکا، ایرانیان مقیم شهر سن دیگه‌گو در ایالت کالیفرنیا، با برگزاری تظاهراتی با زنان ایران اعلام همبستگی کرده و با حمل پلاکاردها و سر دادن شعار خواستار پایان شکنجه و سرکوب در ایران شدند. تظاهرات‌کنندگان عکس پیروز، یوزپلنگ تلف شده ایرانی، را نیز به نمایش گذاشتند.

همچنین دیگر ویدیوهای رسیده نشان می‌دهد روز شنبه ۱۳ اسفندماه ایرانیان ساکن شهرهای سیدنی استرالیا، برن سوییس، مونیخ و هامبورگ آلمان و کپنهاگ دانمارک، با برگزاری تجمع، به حملات شیمیایی در مدارس اعتراض کرده و علیه جمهوری اسلامی شعار دادند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر
رنگ زندگی - آسیای مرکزی
چند چند

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید