علی کریمی در حمایت از یحیی گل‌محمدی: بی‌سوادها خون مردم را در شیشه می‌کنند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۳

علی کریمی خطاب به یحیی گل‌محمدی نوشت: «۴۳ساله افراد بی‌سواد که تو هیچ کاری تخصص ندارن جز اینکه خون مردم رو تو شیشه بکنن از همون بالا بالاها که گفتی برای مردم تصمیم میگیرن.» سرمربی پرسپولیس دیروز گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند مرا از اینجا تکان دهد مگر اینکه از آن بالابالاها دستور بدهند.

پس از خیزش انقلابی مردم در ایران، یحیی گل‌محمدی به دلیل حمایت از اعتراضات مردمی بارها هدف آزار، اذیت و توهین حکومت و تلویزیون جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

پیشتر ایران اینترنشنال مطلع شده بود در شب بازی پرسپولیس با تراکتور در هفته هفتم لیگ برتر، دهم مهر ۱۴۰۱ در هفته دوم خیزش سراسری، که همزمان با بازداشت حسین ماهینی و حمیدرضا علی‌عسگری دو بازیکن سابق پرسپولیس، بود، ماموران امنیتی ساعت ۱۲:۳۰ شب برای بازداشت علیرضا بیرانوند، کمال کامیابی‌نیا و سروش رفیعی به هتل محل اقامت بازیکنان پرسپولیس مراجعه کردند که پس از پادرمیانی مدیران این باشگاه دستور بازداشت به صورت موقت لغو شد.

پس از آن کریم باقری مربی پرسپولیس به همراه سروش رفیعی، کمال کامیابی‌نیا، علیرضا بیرانوند، فرشاد فرجی، میلاد سرلک، مرتضی پور‌علی‌گنجی، سیامک نعمتی و حامد پاکدل به یکی از نهادهای امنیتی در مرکز شهر تهران احضار شدند تا درباره فعالیت‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی در حمایت از خیزش سراسری مردم ایران، علی کریمی و حسین ماهینی بازجویی شوند و توضیح دهند.

گل‌محمدی دیروز در نشست خبری پس از بازی پرسپولیس - آلومینیوم با اشاره به محدودیت‌های که تنها به دلیل حضور او روی نیمکت پرسپولیس رخ می‌دهد و همچنین اتفاقاتی که برای او و بازیکنان در هفته هفتم لیگ برتر به دلیل حمایت از مردم معترض رخ داد گفت: «من از مردم عذر می‌خواهم اما در یکسال و نیم آینده که من سرمربی پرسپولیس باشم این تیم جام نخواهد آورد. هیچ‌کس هم نمی‌تواند مرا از اینجا تکان دهد مگر اینکه از آن بالا بالاها دستور بدهند که مرا اخراج کنند.»

او گفت: «پرسپولیس از این جام‌های فلزی بسیار دارد آقای تاج و مسئولین، من و تیمم در هفته هفتم جام شرافت را برده‌ایم و دیگر جام نمی‌خواهیم. این اتفاقاتی که درون و بیرون زمین برای پرسپولیس می‌افتد کاملا مشکوک است.»

یحیی گل‌محمدی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی تراکتور در هفته هفتم گفته بود: «در مورد بازی حرف خاصی ندارم چرا که این روزها حال دل خوبی نداریم. در شرایطی که مردم حال دل خوبی ندارند فوتبال دیگر معنایی ندارد. نمی توانم زیاد در مورد بازی و مسابقه صحبت کنم. هم بدون تماشاگر است و هم در روزهایی هستیم که اکثریت مردم با توجه به اتفاقاتی که رخ داده ناراحت هستند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
چشم‌انداز با مهدی مهدوی‌آزاد
خبرها
یورو ۲۰۲۴

شنیداری

پادکست‌ها