رفع اتهام تجاوز جنسی از میسون گرین‌وود، ستاره منچستریونایتد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۳

با اعلام پلیس شهر منچستر، تمامی اتهامات تجاوز و خشونت علیه میسون گرین‌وود، ستاره جوان انگلیسی باشگاه منچستر یونایتد، برداشته شد. گرین‌وود، ستاره ۲۱ ساله از ۳۰ ژانویه ۲۰۲۲ و پس از تصاویری که از سوی یک زن منتشر شد، از حضور در فوتبال و ترکیب شیاطین سرخ محروم شد و مدتی بازداشت بود.

در ژانویه سال گذشته میلادی یک زن انگلیسی که خودش را دوست دختر گرین‌وود معرفی می‌کرد، تصاویری از صورت مجروح و خون‌آلود خود منتشر کرد و پس از آن هم با اتهام آزار جنسی و ضرب و جرح‌ از سوی بازیکن منچستریونایتد، از این ملی‌پوش انگلیسی شکایت کرد. گرین‌وود سابقه یک بازی برای تیم ملی انگلیس دارد.

پس از آن پلیس تحقیقاتی را برای رسیدگی به اتهامات گرین‌وود شروع و او را بازداشت کرد، البته گرین‌وود سه روز بعد به قید وثیقه آزاد شد. با این حال در یک سال اخیر این ستاره انگلیسی از همه فعالیت‌های فوتبالی و مالی محروم شد.

به دنبال این اتهامات پیراهن میسون گرین‌وود از فروشگاه آنلاین منچستر یونایتد کنار گذاشته شد و نایکی نیز به همکاری با او پایان داد. گرین‌وود ادامه فصل را از دست داد و در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ نیز در فهرست یونایتد قرار نگرفت.

سرانجام ساعتی پیش پلیس منچستر اعلام کرد که اتهامات تجاوز، تعرض و خشونت که به میسون گرین‌وود زده شده بود، توسط دادستان لغو شده و این بازیکن دیگر تحت پیگرد قانونی نیست و تحقیقات متوقف شده است.

گفته شده علاوه بر مشخص شدن مدارکی تازه، ادعاهای شاهدان هم پس گرفته شده است.

با این حال پلیس گفته: «ما همیشه هر قربانی احتمالی را تشویق می‌کنیم که به پلیس گزارش دهد و هر جا که آزمایش قانونی ما انجام شود، تحت پیگرد قانونی قرار خواهیم گرفت. پلیس متعهد است که اتهامات خشونت علیه زنان و دختران را پیگیری کند و از افراد آسیب‌دیده، صرف‌نظر از شرایطشان، حمایت کند.»

پربیننده‌ترین‌ها

مستند کوتاه - سالوادور دالی
خبر
میراث ناملموس

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید