اختصاصی؛ نماینده پارلمان کانادا: دولت کانادا برای تروریست شناختن سپاه، اراده سیاسی ندارد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۸

ملیسا لنتسمن، نماینده پارلمان کانادا به ایران‌اینترنشنال، گفت: عدم اقدام دولت کانادا در تروریست شناختن سپاه پاسداران به دلیل محدودیت منابع نیست، بلکه در نتیجه نبود اراده سیاسی است. دولت کانادا نمی‌خواهد فراتر از اقدامات نمادین، کاری انجام دهد.

او در پاسخ به این پرسش مهسا مرتضوی، خبرنگار ایران‌‌اینترنشنال مبنی بر اینکه در صورت تروریست شناختن سپاه، تکلیف ایرانیان ساکن کانادا که سربازی اجباری را در این سازمان گذرانده‌اند چیست، خاطرنشان کرد اگر اراده سیاسی وجود داشته باشد، برای همه محدودیت‌های موجود می‌توان راهکار مشخصی را ارائه کرد.

این نماینده پارلمان کانادا با اشاره به گزارش‌ها درباره تهدید ایرانیان مقیم کانادا از سوی عوامل وابسته به رژیم ایران، گفت نمایندگان پارلمان اطمینان حاصل خواهند کرد با این گونه تهدیدها برخورد قانونی شده و واکنش‌ها به حرف و تحریم محدود نشود.

لنتسمن در پاسخ به پرسشی درباره عدم اقدام کانادا در ارتباط با وابستگان جمهوری اسلامی در این کشور گفت: باید تحریم‌های قانونی در عرصه‌های مختلف اعمال شود، تا نهادهای کانادایی بتوانند ابزار قانونی را برای برخورد عملی با وابستگان رژیم ایران داشته باشند.

حامد اسماعیلیون نیز که در ماه‌های اخیر بارها خواستار افزایش فشارهای کانادا علیه جمهوری اسلامی شده بود، در توییتی خطاب به دولت کانادا نوشت که یک‌بار برای همیشه تمام سپاه پاسداران «منحوس» را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

او تاکید کرد با رفع موانع باید «سپاه در جایی قرار گیرد که متعلق به آن است.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید