تداوم تلاش برای مهار آتش‌ در جنگل‌های اروپا؛ صدها نفر در پرتغال بر اثر گرمازدگی جان باختند

۱۴۰۱/۴/۲۶

در حالی که موج جدید گرما در برخی از کشورهای غرب اروپا ادامه دارد، صدها نفر در پرتغال بر اثر گرمازدگی جان خود را از دست داده‌اند و مقامات همچنان برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها در این کشورها تلاش می‌کنند.

اطفاء حریق در هزاران هکتار زمین در کشورهایی از جمله اسپانیا، یونان و فرانسه که هزاران نفر از ساکنان آن‌ها به دلیل افزایش دما خانه‌های خود را تخلیه کرده‌اند، روز یکشنبه ۲۶ تیرماه ادامه داشت.

سازمان ملی هواشناسی اسپانیا برای روز یکشنبه هشدارهایی در رابطه با پیش‌بینی دمای بالای ۴۲ درجه سانتی‌گراد در آراگون، ناوارا و لاریوخا در شمال این کشور صادر کرد.

این سازمان با وجود اعلام این که موج گرما روز دوشنبه پایان خواهد یافت، هشدار داد که دمای هوا به طور غیرعادی بالا خواهد ماند.

اسپانیا تقریبا یک هفته موج گرما را تجربه کرده است که بالاترین حد آن به ۴۵/۷ درجه سانتیگراد رسید.

وزارت بهداشت پرتغال نیز در آخرین ساعات روز شنبه اعلام کرد که در هفت روز گذشته ۶۵۹ نفر بر اثر موج گرما جان خود را از دست داده‌اند که بیشتر آن‌ها سالخورده بودند.

بالاترین تعداد مرگ روزانه ۴۴۰ نفر در روز پنجشنبه، زمانی که دمای مناطق مختلف این کشور بین ۴۰ تا ۴۷ درجه سانتیگراد بود، رخ داد.

همچنین در یونان، گروه آتش‌نشانی روز شنبه ۲۵ تیرماه اعلام کرد که ۷۱ آتش‌سوزی در طول ۲۴ ساعت رخ داده است.

مقام‌‌های فرانسه روز یکشنبه اعلام کردند که هنوز در حال مبارزه با آتش‌سوزی در جنوب این کشور هستند که هزاران نفر را مجبور به ترک خانه‌های خود کرده است.

در بریتانیا نیز بنابر پیش‌بینی هواشناسی ملی، اولین هشدار قرمز «گرمای شدید» را برای بخش‌هایی از این کشور در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه صادر کرد.

پیش‌بینی شده که دما در بریتانیا می‌تواند به ۴۰ درجه سانتی‌گراد برسد و رکورد قبلی ۳۸/۷ درجه سانتی‌گراد در سال ۲۰۱۹ را پشت سر بگذارد.

خبر ورزشی
اخبار
بررسی بازارها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید