سه سازمان حقوق بشری خواستار تغییر سیاست متا برای محتوای فارسی‌‌زبان در اینستاگرام شدند

۱۴۰۱/۳/۱۹

سازمان‌‌های حقوق بشری «آرتیکل۱۹»، «اکسس ناو» و «کمپین حقوق بشر در ایران» در بیانیه‌ای مشترک با اشاره به اقدامات اینستاگرام در حذف ویدیوها و پست‌های مرتبط با نقض حقوق بشر و اعتراضات در ایران،از شرکت متا خواستند فورا در سیاست خود برای محتوای فارسی‌ زبان در اینستاگرام تجدیدنظر کند.

این بیانیه با اشاره به پایین بودن اعتماد کاربران فارسی‌ زبان به شفافیت عملکرد ایسنتاگرام، از متا خواست سیاست‌های خود را در ارتباط با محتویات حساس و روند دخالت انسانی و ماشینی در حذف این مطالب تغییر دهد.

این بیانیه از اینکه سیاست‌های ایسنتاگرام باعث حذف محتواهایی شده که در ارتباط با اعتراضات ایران ارزش خبر بالایی دارند ابراز نگرانی کرد.

در هفته جاری نیز واشینگتن فری بیکن گزارش داد که کنگره آمریکا در حال بررسی دلایل اقدام شرکت متا در اعمال سانسور علیه حامیان دموکراسی و‌ مخالفان ایرانی در اینستاگرام آنهم در میانه موجی از اعتراضات علیه جمهوری اسلامی است.

بر اساس این گزارش، جیم بنکس، کلودیا تنی و جو ویلسون، سه عضو جمهوری‌خواه کمیته‌های امور خارجه و خدمات مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، از متا خواسته‌اند مشخص کند برای مقابله با نفوذ طرفداران جمهوری اسلامی در این شرکت چه اقدام‌هایی انجام داده است.

تقاضای نمایندگان کنگره آمریکا برای این تحقیق و تفحص پس از آن صورت می‌گیرد که بسیاری از کاربران فارسی زبان اعلام کرده‌اند شرکت تلاس اینترنشنال، که وظیفه کنترل پست‌های ارسالی به اینستاگرام را دارد، ویدیوهای ارسالی از سرکوب اعتراضات اخیر مردم ایران را حذف می‌کند.

در اعتراضات اخیر ایران، اینستاگرام ویدیوهای پرتاب گاز اشک‌آور و تیراندازی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به سوی مردم معترض را از صفحه ایران اینترنشنال نیز حذف کرد.

پربیننده‌ترین‌ها

خلاصه خبرها
چشم‌انداز
انسان، زمین، فردا

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید