توییتر یکی از حساب‌های خامنه‌ای را به دلیل تهدید ترامپ به قتل برای همیشه بست

شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۵

توییتر روز شنبه یکی از حساب‌های کاربری وبسایت علی خامنه‌ای را برای همیشه در این شبکه اجتماعی مسدود کرد.

مسدود شدن حساب KhameneiSite پس از انتشار انیمیشنی در این حساب توییتری که دونالد ترامپ را به خاطر کشته شدن قاسم سلیمانی به قتل و انتقام تهدید می‌کرد صورت گرفت.

در این توییت همچنین سخنان خامنه‌ای درباره قطعی بودن «انتقام» از مقامات آمریکایی منتشر شده بود.

یک سال پیش‌تر نیز یک حساب دیگر وبسایت خامنه‌ای در توییتر (Khamenei_Site) به دلیل مشابه بسته شد. در آن حساب پوستری حاوی تصویر دونالد ترامپ در زمین گلف و با تیتر «انتقام حتمی است» منتشر شده و رییس جمهوری پیشین آمریکا به کشته شدن تهدید شده بود.

این پوستر یک روز بعد از پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ و آغاز ریاست جمهوری جو بایدن منتشر شد و توییتر فارسی خامنه‌ای (با ۳۳۷ هزار فالوئر) اقدام به بازنشر توییت یادشده کرد.

سال گذشته همچنین اینستاگرام حساب خامنه‌ای به زبان فرانسه را مسدود کرد.

این حساب پس از سربریده شدن یک معلم فرانسوی به دلیل کاریکاتورهای مجله شارلی ابدو، به نقل از خامنه‌ای و خطاب به جوانان فرانسوی نوشته بود: «از رییس جمهور خود بپرسید چرا از توهین به پیامبر خدا حمایت می‌کند و آن را آزادی بیان می‌شمارد اما در مقابل تردید در هولوکاست را جرم می‌داند و افرادی که در این باره سخن می‎گویند را به زندان می‌اندازد؟»

پیش از آن نیز حساب کاربری انگلیسی خامنه‌ای در اینستاگرام بسته شده بود.

جمهوری اسلامی شبکه‌های اجتماعی و از جمله توییتر را در داخل ایران فیلتر کرده و علی خامنه‌ای خواستار تسریع در راه‌اندازی اینترنت ملی شده است. با این حال از او حساب‌های متعددی به زبان‌های مختلف در شبکه‌های فیلترشده وجود دارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
تاریخ شفاهی - فصل سوم
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.