دو سازمان حقوق بشری از بازداشت ۳۳ نفر در استان کردستان در سه روز گذشته خبر دادند

۱۴۰۰/۸/۲۳

دو سازمان حقوق بشری هه‌نگاو و شبکه حقوق بشرکردستان خبر دادند که نیروهای امنیتی در سه روز گذشته دست‌کم ۳۳ نفر را در روستاهای سه شهرستان بانه، سقز و مریوان در استان کردستان بازداشت کرده‌اند.

هه نگاو نام ۱۴ نفر از بازداشت‌شدگان در روستاهای بانه، شش نفر از بازداشت شدگان در مریوان و دو نفر از بازداشت شدگان در سقز را منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش، صلاح پزشکی، رفیق پزشکی، مناف (وفا) پزشکی، بهزاد پزشکی، کریم پزشکی، ابوبکر پزشکی، لقمان پزشکی، احمد پزشکی، فرهاد پزشکی، فرزاد پزشکی، ارسلان پزشکی، کامران پزشکی، جمال مروتی و عثمان محمدپور در روستاهای «چومان»، «کوپیچ»، «نمشیر» و «نجنه» در بانه بازداشت شده‌اند.


نیروهای امنیتی همچنین همچنین عبدالرحمن اشتک محمد احمدی، فرید درخشانی، کیوان مینویی، ادریس بهرامیان و عبدالرحمن‌ افشار را در روستای «نی» در مریوان بازداشت کرده‌اند.

عبدالله مهجور، زندانی سابق سیاسی و پسرعمویش محمد نیز در روستای «ملقرنی» در سقز بازداشت شده اند.شبکه حقوق بشر کردستان نیز از بازداشت ایوب مینایی در سقز خبر داده است.


این سازمان نوشت که نیروهای امنیتی در بانه از آمبولانس هلال احمر برای بازداشت و انتقال شهروندان به بازداشتگاه‌های امنیتی استفاده کرده‌اند.

تازه‌ترین خبرها

خبر ورزشی
انسان، زمین، فردا
نگاه روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید