نیروی انتظامی: بعد از شهرهای مرزی، به دنبال ایجاد پلیس گمرک در تهران هستیم

۱۴۰۰/۸/۲۱

علی ولی‌پور گودرزی،رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ، گفت:پلیس گمرک در بیشتر شهرهای مرزی فعال شده اما نباید تصور کنیم که این پلیس صرفا متعلق به شهرها و استان‌های مرزی است،ما به دنبال ایجاد پلیس گمرک در تهران هستیم و امیدوارم به زودی پلیس گمرک در تهران نیز فعالیت خود را آغاز کند

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ افزود که پلیس گمرک زیرمجموعه‌ای از پلیس امنیت اقتصادی است و تاکنون در عمده استان‌ها و شهرهای مرزی فعال شده و تاثیر بسیاری در کاهش جرائم این حوزه داشته است.

ولی‌پور گودرزی اضافه کرد که نباید تصور کنیم پلیس گمرک صرفا متعلق به شهرها و استان‌های مرزی است و پیگیری‌هایی برای ایجاد پلیس گمرک در تهران انجام داده‌ایم و امیدوارم که به زودی پلیس گمرک در تهران نیز فعالیت خود را آغاز کند.

نیروی انتظامی در یک سال گذشته اقدام به راه‌اندازی «پلیس گمرک» کرد که در زیر مجموعه پلیس امنیت اقتصادی فعالیت می‌کند.

محمدرضا مقیمی، رییس پلیس امنیت اقتصادی، در مهر ماه امسال گفت که پلیس پلیس گمرک در ۳۲ شهر و گمرکات کشور تشکیل و مستقر شده است.

به گفته مقیمی از جمله ماموریت‌های پلیس گمرک، کشف و امحای کالای قاچاق، کمک به حفظ امنیت اقتصادی و سلامت روانی جامعه و توسعه بانک اطلاعاتی پلیسی با استفاده از اطلاعات گمرکی و تشدید مبارزه با جرایم اقتصادی سازمان‌یافته است.

هادی رفیعی کیا، رییس پلیس گمرک نیروی انتظامی پیش نظارت بر ۷۰۰ هزار انبار موجود در کشور را یکی از اهداف این پلیس تازه تاسیس دانست و اضافه کرد که فقط ۱۶ هزار انبار یعنی ۵ درصد از انبارهای کشور ورود و خروج کالا را در سامانه جامع انبارها ثبت می‌کنند.

قاسم رضایی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی، دلیل تشکیل و استقرار پلیس گمرک را مقابله با قاچاق کالا دانست و خاطرنشان کرد که بیشترین قاچاق کالا از مبادی رسمی کشور صورت می‌گیرد.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود که نتیجه کار پلیس گمرگ باید در وضعیت بازار و بخش تولید مشاهده و ملموس باشد نه فقط در گمرکات، و این موضوع با مسئول‌سازی سایر دستگاه‌ها به‌ویژه در مورد توسعه بانک اطلاعاتی محقق می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود که نتیجه کار پلیس گمرگ باید در وضعیت بازار و بخش تولید مشاهده و ملموس باشد نه فقط در گمرکات، و این موضوع با مسئول‌سازی سایر دستگاه‌ها به‌ویژه در مورد توسعه بانک اطلاعاتی محقق می‌شود.

تازه‌ترین خبرها

چند چند
اخبار
مرور مطبوعات

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید