مخاطبان ایران‌اینترنشنال خواهان جواب‌گو کردن خامنه‌ای در برابر سوءقصد به پوریا زراعتی شدند

شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۱

به دنبال حمله چند فرد ناشناس با چاقو به پوریا زراعتی، مجری تلویزیون ایران‌اینترنشنال، شماری از مخاطبان این رسانه با ارسال پیام‌هایی، حمله به این روزنامه‌نگار را محکوم کردند و ضمن آرزوی سلامتی برای او، خواستار پاسخ‌گو کردن علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در برابر این حمله شدند.

زراعتی روز شنبه ۱۱ فروردین، تصویری از خودش در بیمارستان را در حساب شخصی‌اش در رسانه اجتماعی ایکس منتشر کرد. او در این عکس، علامت پیروزی نشان داد.

زراعتی بعدازظهر جمعه ۱۰ فروردین، هنگام خروج از منزلش در لندن هدف حمله چند فرد ناشناس قرار گرفت و از ناحیه پا مجروح شد. او در حال حاضر در بیمارستان بستری و وضعیتش پایدار است.

پلیس لندن گفت با توجه به شغل فرد مضروب به عنوان خبرنگار در رسانه فارسی‌زبان مستقر در انگلستان، به علاوه تهدیدات متعدد در چند وقت اخیر نسبت به این گروه از خبرنگاران، این حادثه از سوی افسران متخصص از فرماندهی ضدتروریسم در دست بررسی است.

رهبران جمهوری اسلامی، بارها به صراحت کارکنان ایران‌‌اینترنشنال و دیگر روزنامه‌نگاران ایرانی در خارج از کشور را تهدید کرده و دست به اقداماتی علیه آنان زده‌اند.

در پی انتشار خبر حمله به زراعتی، تعدادی از مخاطبان ایران‌اینترنشال با ارسال پیام‌هایی حمله به او را محکوم کرده و برایش آرزوی سلامتی کردند.

یکی از شهروندان با ارسال ویدیویی به ایران‌اینترنشنال، خطاب به خامنه‌ای درباره حمله به پوریا زراعتی گفت: «دوره بزن در رو تمام شده. دیگر جهان با تو مماشات نمی‌کند و باید پاسخ‌گو باشی.»

مخاطب دیگری با ارسال پیامی درباره حمله به زراعتی گفت: «مماشات کشورهای اروپایی و آمریکا با سپاه باعث شده که اعضای آن به جان عزیزان در غربت دست‌درازی کنند.»

یکی از مخاطبان نیز با ارسال پیامی صوتی، برای مجری برنامه حرف آخر ایران‌اینترنشنال آرزوی سلامتی کرد.

یک مخاطب با ارسال پیامی به ایران‌اینترنشنال درباره حمله صورت گرفته به پوریا زراعتی گفت در مراسم مذهبی «شب قدر» همراه با دوستانش برای سلامتی او دعا کرده‌اند.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد روی دیوار جنب یک خیابان در تهران شعارهایی برای حمایت از پوریا زراعتی و علیه جمهوری اسلامی نوشته شده است.

بسیاری از روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق بشر و کنشگران سیاسی نیز حمله به پوریا زراعتی و تهدید روزنامه‌نگاران را اقدامی برای ایجاد رعب و وحشت و وادار کردن روزنامه‌نگاران ایرانی خارج از کشور به سکوت دانستند و هم‌زمان از مماشات غرب با جمهوری اسلامی به‌تندی انتقاد کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

دنیای چین - فصل دوم
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها