رزمایش سالانه بهاری آمریکا و کره جنوبی از هفته آینده آغاز می‌شود

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

مقام‌های نظامی کره جنوبی و آمریکا روز چهارشنبه اعلام کردند که دو کشور رزمایش‌های نظامی سالانه بهاری خود را از هفته آینده با تمرکز بر جلوگیری از استفاده احتمالی کره شمالی از تسلیحات هسته‌ای آغاز خواهند کرد.

این رزمایش نظامی که «سپر آزادی» نامیده شده، از چهارم تا چهاردهم ماه مارس و در شرایطی برگزار می‌شود که کره شمالی به آزامایش‌های موشکی و توسعه توانایی‌های هسته‌ای خود ادامه می‌دهد.

مقام‌هاینظامی دو کشور در یک نشست خبری گفتند که این رزمایش «سخت و واقع‌بینانه» خواهد بود و بر اساس سناریوهایی تنظیم شده که بازتاب‌دهنده درس‌هایی از درگیری‌های اخیر است.

سرهنگ لی سونگ جون، سخنگوی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، گفت که در جریان این رزمایش، ۴۸ دور آموزش میدانی ترکیبی، شامل حملات هوایی و ضدهوایی برگزار خواهد شد و تعداد سربازان هر دو کشور، در مقایسه با سال گذشته، دو برابر خواهد شد.

به گفته مقام‌های نظامی آمریکا و کره جنوبی، این رزمایش‌ها عمدتاً برای خنثی کردن تهدیدهای هسته‌ای کره شمالی طراحی شده‌اند.

لی گفت: «دو کشور به طور مشترک در حال توسعه یک مفهوم عملیات متقابل علیه تهدیدهای هسته‌ای و موشکی کره شمالی هستند و از آن برای بازدارندگی استفاده خواهد شد.»

او افزود که سناریو حمله هسته‌ای در تمرین‌های تابستانی نیز گنجانده خواهد شد.

کره شمالی، آمریکا و کره جنوبی را به دامن زدن به تنش با برگزاری رزمایش‌های نظامی متهم می‌کند و آنها را تمرینی برای جنگ هسته‌ای می داند.

سئول و واشنگتن می‌گویند این رزمایش‌ها دفاعی و پاسخی به تهدیدهای پیونگ یانگ هستند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه
پوشش ویژه

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.