تکرار حادثه مشهد در تهران؛ ضرب‌وشتم و گاز اشک‌آور، سهم تماشاگران زن از پرسپولیس-الدحیل

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

روزنامه شرق در گزارشی خبر داده که جمعیتی از تماشاگران زنی که با بلیت قصد تماشای بازی پرسپولیس-الدحیل را داشتند هنگام ورود به استادیوم آزادی با ضرب‌و‌شتم و گاز اشک‌آور به خارج از ورزشگاه رانده شده‌اند. برخوردی مشابه با ضرب و شتم زنان پیش از بازی ایران - لبنان در مشهد.

در بخشی از گزارش مریم شکرانی، دبیر گروه اقتصاد، آمده: «مأموران زن و مرد زنجیره‌ای انسانی جلوی ورودی شماره دو ورزشگاه آزادی تشکیل داده‌اند و سدی مقابل پیشروی زنان شده‌اند. جمعیت به سمت در فشار می‌آورد. ناگهان زنجیره انسانی مأمورها غیب می‌شود و در باز می‌شود. زنها وارد می‌شوند. تعدادی به زمین می‌افتند و صدای گریه چند بچه بلند می‌شود. زنانی که جلوتر رفته‌اند جیغ می‌زنند گاز اشک‌آور زدند.»

«زن‌ها پراکنده می‌شوند. زنی از صف جلو با گریه به عقب برمی‌گردد. به کسی پشت گوشی موبایل می‌گوید که او را کتک زده‌اند. می‌گوید به سینه‌اش مشت کوبیده‌اند و نفسش بالا نمی‌آید. نور فلش چند دوربین در سیاهی شب برق می‌زند. مأموران به سمت دوربین‌ها می‌دوند و گوشی‌ها را می‌گیرند تا عکس‌ها را پاک کنند.»

«سرتاسر محوطه اطراف آزادی خودروهای پلیس راهنمایی و رانندگی ایستاده‌اند و تعداد زیادی از زن‌ها ناامید و خشمناک از مقابل درهای استادیوم آزادی دور می‌شوند. بعضی زن‌ها می‌گویند که نگران توقیف خودروهای‌شان با استعلام کشف حجاب بوده‌اند و خودروی شخصی خود را نیاورده‌اند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

تیتر اول
خبرها
امروز
۲۴

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.