مقام وزارت دفاع آمریکا به ایران‌اینترنشنال: حمله به سفارتمان در بغداد تایید نمی‌شود

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۸

یک مقام وزارت دفاع آمریکا درباره حملات شامگاه چهارشنبه ۱۷ آبان به پایگاه حریر در شمال اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق و گزارش‌ها از حمله ادعایی به سفارت آمریکا در بغداد، به ایران‌اینترنشنال توضیح داد. او گزارش حمله‌های پهپادی به پایگاه حریر را تایید کرد.

به گفته این مقام وزارت دفاع آمریکا، این حمله‌ها خساراتی به دنبال نداشته است.

مقام وزارت دفاع آمریکا روز پنج‌شنبه ۱۸ آبان به ایران‌اینترنشنال گفت ادعای شبه‌نظامیان را در مورد حمله به سفارت آمریکا در بغداد تکذیب می‌کند.

او افزود مدرک مشخصی در مورد این حمله وجود ندارد.

پیشتر رسانه‌های محلی عراق از شنیده شدن صدای انفجارهای پی در پی در شمال شهر اربیل در اقلیم کردستان عراق خبر داده بودند.

طبق اطلاعات رسیده به ایران‌اینترنشنال، صدای این انفجارها به دلیل حمله پهپاد انتحاری به پایگاه حریر، محل استقرار نیروهای آمریکایی بوده است. به دنبال انتشار گزارش‌های اولیه از این حمله، خسارت‌های احتمالی آن نامشخص بود.

جمعه گذشته نیز العربیه از حمله چند پهپاد به پایگاه نظامی حریر خبر داده بود.

هم‌زمان با ادامه درگیری‌های حماس و اسرائیل و هشدار سازمان ملل درباره ارتکاب جنایت جنگی به دست هر دو طرف، تنش‌های منطقه‌ای نیز شدت گرفته و آمریکا و اسرائیل با نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی درگیر شدند.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد در واکنش به حمله‌های اخیر علیه مواضع آمریکا در عراق و سوریه، دو جنگنده اف-۱۵ ایالات متحده به یک انبار اسلحه مورد استفاده سپاه و نیروهای وابسته به آن در شرق سوریه حمله کردند.

با افزایش نگرانی‌ها از گسترش درگیری‌ها در منطقه، ۸۰ فعال سیاسی و مدنی ایران با انتشار بیانیه‌ای خطاب به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی هشدار دادند با «سیاست‌های ماجراجویانه، نابخردانه و ضد ملی، ایران را وارد جنگ حماس و اسرائیل» نکند.

افرادی چون الهه امیرانتظام، رضا علیجانی و عبدالعلی بازرگان این بیانیه را امضا کرده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.