دست‌کم چهار تن از بازداشت‌شدگان سالگرد خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی از روز شنبه اول مهر اعتصاب غذا کردند. علی‌محمد پریسایی، حمید دادرس، بابک آرمین و عیسی فروغی در اعتراض به ادامه بازداشت، بلاتکلیفی در زندان دهدشت و نامشخص بودن اتهامات، غذای زندان را دریافت نمی‌کنند.

پیش‌تر اعلام شده بود دست‌کم ۳۰ نفر از شهروندان شهرهای دهدشت، چرام، یاسوج، لیکک و دیشموک استان کهگیلویه و بویراحمد طی دو هفته پایانی شهریور امسال در ارتباط با خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی بازداشت شده‌اند.

این بازداشت‌ها تا شامگاه ۳۱ شهریور و مراسم سالگرد قتل پدرام آذرنوش، جوان ۱۸ ساله‌ای که با شلیک گلوله ماموران به قلبش در جریان خیزش انقلابی کشته شد نیز ادامه داشت.

کیومرث خرسندصفا، محمد معادی، فروغ تقوی، بهزاد (توماج) شفیعیان، حسن داستان، محمود تورنگ، فرزانه معینی، محمد معینی، رضا مرادی‌نژاد، بنیامین افرا، علیرضا فروهر، فرهاد چرامین، صمد پورشه، سام بیژن‌نژاد، فردین پریسایی، داریوش پریسایی، علی‌محمد پریسایی، داوود حدادی و امیر ناطق، تعدادی از این بازداشت‌شدگان هستند.

از تاریخ ۱۶ تا ۳۱ شهریور امسال، مصطفی محمدحسینی، عیسی فروغی، حمید دادرس، حمید دستوانه، جمال عسگری، محسن افرنجیان، بابک آرمین، جابر فروغی، سجاد پرویش، فرشاد رنگیان، شیدا صابری و اصغر نیکوکار نیز بازداشت شدند.

با تداوم بازداشت این شهروندان، شماری از آنان در زندان دهدشت اعتصاب غذا کردند که با حمله «گارد ویژه زندان» همراه شد.

بر اساس گزارش‌ها، گارد زندان درهای بند را بسته‌اند و علی‌محمد پریسایی، حمید دادرس، بابک آرمین و عیسی فروغی را همراه با دیگر زندانیان محصور، و سپس با باتوم به آن‌ها حمله کرده‌اند.

در نتیجه این حملات فیزیکی، شماری از زندانیان دچار آسیب‌دیدگی‌های ناحیه سر، صورت و دیگر نقاط بدن شده‌اند اما ماموران زندان از انتقال آن‌ها به درمانگاه برای دریافت خدمات پزشکی خودداری کرده‌اند.

همچنین تعدادی از آنان با وجود این آسیب‌ها به سلول‌های انفرادی منتقل شده‌اند.

برخی منابع همچنین خبر دادند مسوولان زندان دهدشت با طرح اتهام «شورش در زندان از طریق خرابکاری، آتش زدن و تخریب اموال عمومی در زندان»، به دنبال پرونده‌سازی بیشتر برای بازداشت‌شدگان سالگرد خیزش انقلابی و افزایش فشار بر آن‌ها هستند.

در مراسم سالگرد کشته‌شدگان خیزش انقلابی ده‌ها شهروند از جمله خانواده‌های دادخواه بازداشت شدند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

۲۴
جهان‌نما
خبرها
حرف آخر

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.