حمله دبیر به فدراسیون رسول خادم و تیم پژمان درستکار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی، در گفتگویی تلویزیونی در پاسخ به انتقادات از عملکرد تیم ملی کشتی آزاد ایران و نتایج این تیم در مسابقات جهانی بلگراد، گفت که افراد منتسب به فدراسیون قبلی حق انتقاد ندارند: «با دلار هفت هزارتومانی فرار کردید، اظهار نظر بی‌ربط انجام ندهید.»

دبیر در خصوص انتقادات مطرح‌شده نسبت به عملکرد تیم کشتی آزاد ایران در رقابت‌های بلگراد و ناکامی آزادکاران مقابل رقبای روس و امریکایی گفت: «تیم ایران را با چه تیمی می‌سنجیم؟ یادمان نرود چه تیمی را تحویل دادید. یک آقایی که رزومه‌اش در ورزش مشخص است و خواهشا در حد خودش صحبت کند، گفته فلانی بیاید جواب بدهد... شما دیگر حرف نزنید. تیم نهم و یازدهم دنیا را تحویل من دادید با سی هزار کشتی‌گیر و با دلار هفت هزار تومانی فرار کردید. خواهشا کسانی که در فدراسیون قبل کار کردند، اظهار نظر بی‌ربط نکنند.»

او در ادامه با انتقاد از کادر فنی منصوب خودش گفت: «من روی کادر فنی حرف دارم. من بیشترین نقد را به کادر فنی دارم. به آقای درستکار گفتم شما یک قهرمان جهان و المپیک را نبردید. بحث در مورد تیم زیاد است. حدس می‌زدم این نتایج را بگیریم. اینکه در سه ثانیه و پنج ثانیه آخر می‌بازیم، اتفاق نیست. حتما کادر فنی و بدنساز باید جواب بدهند.»

دبیر با مطرح کردن شکست‌های لحظه آخری کشتی‌گیران ایرانی به عنوان بزرگ‌ترین ایراد کشتی ایران گفت: «روانشناس هم آوردیم. نتوانستیم مشکل را حل کنیم. این نظر شخصی بنده است که این مشکل تاریخی ماست. نه فقط کشتی، در فوتبال و وزنه‌برداری هم داریم این مشکل را ولی امریکایی‌ها این مشکل را ندارند. بحث یک سال تمرین است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

تار و پود - فصل دوم
خبرها
تاریخ شفاهی - فصل سوم
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.