شکایت سپاهان پس از افشاگری قنبرزاده؛ بودجه ۶۰۰میلیاردی می‌خواست موافقت نشد، دوساله بست

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۲۴

منصور قنبرزاده در یک برنامه تلویزیونی گفت که سپاهان به جای ۳۲۵ میلیارد، خواهان سقف ۶۰۰ میلیارد تومانی بود، اما رد این درخواست باعث شده این باشگاه قوانین را دور بزند و بخشی از مبالغ قرارداد را به فصل دوم انتقال دهد. ادعایی که باعث شد سپاهان از نایب‌رییس فدراسیون شکایت کند.

رییس کارگروه ناظر بر قراردادهای ورزشی در خصوص تخلفات منجر به محکومیت باشگاه سپاهان در کمیته انضباطی گفت: «باشگاه سپاهان تا روزهای آخر تقاضا می‌کرد صقف قرارداد ۳۲۵ میلیاردی برای این فصل به ۶۰۰ میلیارد افزایش پیدا کند. هر زمانی که موافقت نشد، بخشی از این اختلافی که بین ۳۲۵ تا ۶۰۰ بود، به قرارداد سال‌های بعد انتقال داد که این به نوعی دور زدن قانون از لحاظ کارگروه است و ما این را به کمیته انضباطی انتقال دادیم.»

نایب‌رییس فدراسیون فوتبال با انتقاد از رفتار مدیران سپاهان گفت: «آنها می‌توانند از استیناف پیگیری کنند اما اینکه مسلسل‌وار علیه فدراسیون و ارکان فدراسیون و کارگروه، التهاب در جامعه به وجود بیاورند و با تهییج هواداران سپاهان در اصفهان آنها را به کف خیابان بیاورند و تجمع کنند مقابل نمایندگان اصفهان، کار خوبی نیست.»

او در بخشی از صحبت‌های خود بدون نام بردن از باشگاه یا بازیکن مشخصی، قرارداد گران‌ترین بازیکن لیگ را برای دو سال، ۱۰۴ میلیارد تومان عنوان و این عدد را بیشتر از مجموع بودجه این فصل هوادار و پیکان اعلام کرد.

پس از صحبت‌های قنبرزاده، باشگاه سپاهان با انتشار یک اطلاعیه، ضمن اعلام شکایت از قنبرزاده، وعده داد مستندات تخلفات قبلی او را هم به کمیته انضباطی ارجاع دهد: «در پی اظهارات بی‌اساس، اتهامات واهی و صحبت‌های تنش‌زای نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال در برنامه ورزش و مردم و نیز توهین‌های وی به نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، مردم اصفهان و هواداران سپاهان باشگاه سپاهان از او به مراجع قضایی مربوطه شکایت کرد. لازم به ذکر است باشگاه سپاهان مستندات دیگری را نیز از تخلفات پیشین این مدیر نفتی جمع‌آوری کرده که با اتهامات امروز در یک بسته مدون و جامع تحویل مقامات قضایی خواهد شد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

چشم‌انداز
اقتصاد و بازار
۲۴ با فرداد فرحزاد
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها