اطلاعات رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند سامان یاسین (صیدی)، رپر زندانی، پس از شکنجه شدید در دوره بازداشت، همچنان در وضعیتی بلاتکلیف در زندان رجایی‌شهر کرج به سر می‌برد.

یک منبع نزدیک به خانواده سامان یاسین به ایران‌اینترنشنال گفت که او در دوره بازجویی به شدت شکنجه شده تا به داشتن سلاح اعتراف کند.

بر اساس گفته‌های او، بازجویان در جریان بازجویی سامان یاسین را تهدید کرده‌اند که اگر به آنچه آن‌ها می‌خواهند اعتراف نکند، اعضای خانواده‌اش را بازداشت خواهند کرد.

به گفته این فرد نزدیک به خانواده، سامان یاسین به مدت سه روز در زندان «از یک بلندی آویزان شده» تا تن به اعتراف اجباری دهد و در یک مورد، بازجویان یک خودکار را در بینی او فرو کرده‌اند که منجر به خونریزی شدید شده و پس از آن، او با مشکل تنفسی مواجه شده است.

بنا بر این اطلاعات، مقرر شده بود روز ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ جلسه جدید دادگاه سامان یاسین برگزار شود اما این اتفاق نیفتاد.

همچنین او در حال حاضر وکیل انتخابی «ندارد» و فردی که پیش‌تر وکالت پرونده این رپر زندانی را به عهده داشت، عملا از ادامه وکالت منصرف شده و دادگاه اجازه انتخاب وکیل دیگر را هم از او سلب کرده است.

سامان یاسین روز ۱۰ مهر ۱۴۰۱ بازداشت شد و ماموران در حین تفتیش، بسیاری از وسایل خانه او را تخریب کردند.

او در این ماه‌ها مدتی در زندان تهران بزرگ و مدتی در زندان اوین بود و از پنج ماه پیش تاکنون در زندان رجایی شهر و در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

این خواننده رپ از سوی دادگاه انقلاب تهران به اتهام «محاربه» به «اعدام» محکوم شد اما با نقض این حکم در دیوان عالی کشور، اکنون در انتظار رسیدگی مجدد است.

علی‌رغم قول‌هایی که قوه قضاییه به خانواده او داده بود، اتهام «محاربه» همچنان در پرونده او وجود دارد و این موضوع باعث نگرانی خانواده از شرایط این زندانی شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
تاریخ شفاهی - فصل سوم
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.