اختصاصی ایران اینترنشنال؛ الناز رکابی با گذاشتن وثیقه به مسابقات جهانی ایتالیا رفت

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۸

الناز رکابی، ملی پوش سنگنوردی ایران که از مهر۱۴۰۱ به خاطر برداشتن حجاب اجباری در مسابقات قهرمانی آسیا اجازه خروج از کشور را نداشت، دیشب برای حضور در مسابقات جهانی رم به ایتالیا سفر کرد. ایران اینترنشنال مطلع شده رکابی پاسپورتش را پس گرفته و برای خروج از ایران وثیقه گذاشته است.

این ملی پوش سنگنوردی ایران با هزینه شخصی خود به مسابقات جهانی رم رفته است. او روز جمعه با رقبای خود مصاف می‌دهد. این مسابقات از نظر رنکینگ برای انتخابی المپیک اهمیت دارد.

رکابی برای نخستین‌بار پس از بازگشت از مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی در مهرماه گذشته توانسته از ایران خارج شود.

این ملی پوش سنگنوردی ایران فروردین امسال هم برای انجام تمرینات قصد سفر به اسپانیا را داشت اما در فرودگاه به او گفته شد ممنوع‌الخروج شده است و پاسپورتش ضبط شد.

رکابی مهرماه سال گذشته در یک اقدام تاریخی و در اوج خیزش انقلابی مردم ایران در فینال سنگنوردی آسیا حجاب خود را از سر برداشت و پس از بازگشت به ایران تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفت و حتی مدتی در حصر خانگی بود. در ادامه هم ویلای خانوادگی رکابی تخریب شد.

الناز رکابی باوجود فشارهای امنیتی با انتشار چند استوری و پست اینستاگرامی از زنان ایران حمایت کرد و به مناسبت سال نو بار دیگر تصویری بدون حجاب از خود منتشر کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

۲۴
۲۴
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.