بازداشت پدر و دختری در تهران که تلاش داشتند مانع ضرب و شتم ماموران علیه مردم شوند

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۱

بر اساس گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال، یک پدر و دختر به نام‌های جواد خضری ‌جوادی و ناتاشا خضری ‌جوادی در جریان کمک به دختری که در تهران مورد ضرب‌وشتم ماموران قرار گرفته بود، بازداشت شدند.

طبق اطلاعات رسیده، این پدر و دختر در ساعات پایانی جمعه ۲۹ اردیبهشت در خیابان ستارخان تهران بازداشت شده‌اند. جواد خضری‌ جوادی پس از بازداشت به زندان تهران بزرگ و ناتاشا خضری‌ جوادی نیز به زندان قرچک ورامین منتقل شده است.

جواد خضری ‌جوادی از زمان بازداشت تاکنون هیچ تماسی با نزدیکان خود نداشته و خانواده پس از پیگیری از طریق دادسرا از محل نگهداری او مطلع شدند.

ناتاشا نیز تنها یک تماس کوتاه با خانواده داشته و نسبت به وضعیت پدرش که در زمان بازداشت عینک خود را از دست داده، ابراز نگرانی کرده است.

گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد با وجود اعلام بازپرسی به خانواده خضری‌جوادی مبنی بر آماده کردن وثیقه این دو شهروند بازداشتی، تا این لحظه بدون ارائه هر توضیحی از پذیرش سند برای تودیع قرار وثیقه جهت آزادی موقت آنها از زندان جلوگیری شده است.

جواد خضری‌ جوادی، متولد ۱۳۲۲، مبتلا به بیماری ناشی از کهولت سن و بیماری‌های گوارشی، آسیب‌دیدگی مهره‌های کمر و کم‌شنوایی شدید است. او همچنین ملزم به استفاده از سمعک است. ناتاشا، دختر او نیز متولد ۱۳۶۰ است.

نسرین خضری‌ جوادی، فعال کارگری و زندانی سیاسی که از تیرماه ۱۴۰۱ دوران محکومیت خود را در بند زنان زندان اوین سپری می‌کند، خواهر جواد خضری‌ جوادی است.

این فعال کارگری بازنشسته ۶۵ ساله به دلیل حضور در تجمع اعتراضی کارگر در سال ۹۸ بازداشت و به اتهام‌ «اجتماع، تبانی و ‌تبلیغ علیه نظام» به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد که ۵ سال آن قابل اجراست.

اکنون سه عضو از خانواده خضری‌ جوادی در سه زندان مختلف جمهوری اسلامی زندانی هستند.

پیشتر اتحادیه آزاد کارگران ایران در بیانیه‌ای نوشته بود که مخالفت شدید مسئولین قضائی و امنیتی با آزادی یا اعزام به مرخصی نسرین خضری نشان از عزم آنها برای به قتل رساندن او در زندان دارد.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

آستانه
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید