تجمعات جهانی ایرانیان در حمایت از وحید بهشتی و تاکید بر لزوم تروریست شناختن سپاه

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۱۰

ایرانیان شهرهای مختلف جهان همزمان با تجمع بزرگ ایرانیان و کنشگران در لندن و در حمایت از وحید بهشتی در شصت و ششمین روز اعتصاب غذای او، با برگزاری تجمع و تظاهرات خواستار قرار گرفتن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی شدند.

این تجمعات جهانی روز ۲۹ آوریل از سیدنی آغاز شد و تا ونکوور در غرب کانادا ادامه یافت.

ایرانیان ساکن ونکوور در کانادا در همبستگی با وحید بهشتی و اعتصابات کارگران در ایران، خواستار افزایش فشارهای جهانی علیه جمهوری اسلامی شدند.

ایرانیان و کنشگران ساکن مونترال کانادا نیز با برگزاری تظاهراتی در همبستگی با وحید بهشتی، خواستار قرار گرفتن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی شدند.

ویدیوهای ارسال‌شده از فرانکفورت، برلین، کاسل و بن آلمان نشان می‌دهند ایرانیان ساکن این شهرها تجمع‌هایی برای حمایت از فراخوان روز شنبه نهم اردیبهشت داشتند و در این تجمع‌ها حمایت خود را از خیزش انقلابی مردم ایران اعلام کردند.

ویدیوهای رسیده نشان می‌دهد ایران مقیم اتریش و سوئد روز شنبه نهم اردیبهشت‌ماه با برگزاری تجمع اعتراضی در وین و گوتنبرگ برای حمایت از خیزش انقلابی و علیه جمهوری اسلامی، خواستار تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران شدند.

در فرانسه نیز، ایرانیان و کنشگران با برگزاری تجمع اعتراضی ایرانیان در پاریس مقابل مقبره مشاهیر فرانسه، بر لزوم تروریست شناختن سپاه به عنوان بازوی اصلی سرکوب و ترور جمهوری اسلامی تاکید کردند.

در این تجمع دستیار شهردار پاریس نیز در حمایت از خیزش انقلابی ایرانیان سخنرانی کرد.

در شهر میلان ایتالیا نیز ایرانیان با برپایی تجمعی خواستار تروریست شناخته شدن سپاه پاسداران شده و با وحید بهشتی و تجمع لندن اعلام همبستگی کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
یورو ۲۰۲۴
خبرها
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها