در پی حمله نیروهای اسرائیلی به مسجد‌الاقصی، میان اسرائیل و غزه تبادل آتش صورت گرفت

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۶

به دنبال حمله نیروهای اسرائیلی به مسجد‌الاقصی در بیت‌المقدس شرقی، ۹ راکت از سمت غزه به سمت شهرهای مرزی اسرائیل شلیک شد. اسرائیل نیز در حملاتی تلافی‌جویانه مواضعی را در غزه هدف قرار داد.

پیش‌تر نیروهای امنیتی اسرائیل در پی درگیری با معترضان فلسطینی در بیت‌المقدس شرقی، با شلیک گاز اشک‌آور و بمب صوتی به داخل مسجد‌الاقصی، صدها معترض فلسطینی را از آنجا بیرون کردند.

طبق اعلام پلیس اسرائیل، معترضان فلسطینی در مسجد‌الاقصی سنگر گرفته بودند.

وزیر امور خارجه اردن «حمله وقیحانه» نیروهای اسرائیلی به مسجد الاقصی را محکوم کرد.

وزیر امور خارجه مصر نیز از اسرائیل خواست فورا «تهاجم آشکار» به نمازگزاران در مسجد الاقصی را متوقف کند.

پس از حمله به مسجدالاقصی، ارتش اسرائیل به نشانه هشدار درباره احتمال حمله راکتی، آژیر خطر را در مناطق اسرائیلی نزدیک به غزه به صدا درآورد.

اندکی بعد ارتش اسرائیل از شلیک ۹ راکت از سمت غزه خبر داد. در این حمله‌ها به کسی آسیب نرسید اما یک کارخانه در شهر سدروت در جنوب این کشور دچار خسارت شد.

طبق اعلام ارتش اسرائیل، پدافند هوایی این کشور چهار راکت را رهگیری کرد و چهار راکت دیگر در فضای باز فرود آمدند.

در پی حمله راکتی از غزه به شهرهای مرزی جنوب اسرائیل، هواپیماهای جنگنده اسرائیل نیز به غزه حمله تلافی‌جویانه انجام دادند.

رادیو حماس از حمله به دو کمپ آموزشی، یکی در شهر غزه و دیگری در یک کمپ پناهندگان خبر داد.

پس از شدت‌گیری درگیری‌ها بین معترضان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی، گروه‌های حماس و جهاد اسلامی ضمن محکوم کردن اقدامات پلیس اسرائیل، از مردم فلسطین خواستند برای دفاع از مسجد‌الاقصی در آن محل تجمع کنند.

تشکیلات خودگردان فلسطین نیز به اسرائیل هشدار داد خطوط قرمز را رد نکند و خاطرنشان کرد اقدامات تحریک‌آمیز اسرائیل می‌تواند به «انفجاری بزرگ» منجر شود.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید