پلمب «شهر کتاب اصفهان» به دلیل اعمال نکردن حجاب اجباری پس از پلمب صدها واحد صنفی در نوروز

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۶

پس از پلمب صدها واحد صنفی در روزهای گذشته به دلیل سر باز زدن آن‌ها از اعمال حجاب اجباری، فروشگاه شهر کتاب اصفهان که مدیریت آن بر عهده سروش صحت، نویسنده، بازیگر و کارگردان است نیز پلمب و تعطیل شد.

صفحه اینستاگرام شهر کتاب اصفهان با انتشار عکسی، از دستور فرمانده انتظامی استان اصفهان برای پلمب این مرکز فرهنگی خبر داد.

برخی کاربران رسانه‌های اجتماعی گفته‌اند این اقدام به دلیل فشار برای رعایت حجاب اجباری در این مرکز فرهنگی بوده است.

در روزهای گذشته مقام‌های انتظامی در استان‌های مختلف از پلمب برخی مراکز به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری خبر داده‌اند.

دو روز پیش نیز اینستاگرام رستوران «تایم لپس» در کیش متعلق به رضا رشیدپور، مجری سابق تلویزیون، خبر داد که این رستوران به وسیله اداره اماکن به دلیل «عدم رعایت شئونات اسلامی» پلمب شده است.

همچنین مسیب موسوی، معاون نظارت و بازرسی صمت مازندران، روز ۱۴ فروردین اعلام کرد که ۳۳۸ واحد صنفی «به‌رغم تذکرات قبلی و به دلیل عدم توجه به مساله عفاف و حجاب» پلمب شدند.

روز ۱۱ فروردین هم مهدی آماده، دادستان دزفول، گفت که «یکی از اماکن گردشگری این شهر به دلیل رعایت نشدن شئونات اخلاقی» از روز جمعه پلمب شده است.

پس از آن نیز کریم احمدی، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه کاشان، هنگام بازدید از باغ فین از پلمب بیش از ۴۰ واحد صنفی به دلیل «بی‌حجابی» مشتریان آن‌ها خبر داد.

در همین حال به دستور دادستان کاشان، مجتمع کاشان مال، بزرگ‌ترین مجموعه تجاری و گردشگری این شهر، به دلیل رعایت نکردن «شئونات اسلامی» پلمب شده است.

از سوی دیگر پس از انتشار گزارش‌ها درباره پلمب اقامتگاه بوم‌گردی پوریعقوب در خواف در استان خراسان رضوی، جواد خرسند، فرمانده انتظامی این شهرستان، دلیل پلمب آن را «عدم رعایت شئونات حجاب و عفاف» ذکر کرد.

پیش از آن هم اکبر درویشی، فرمانده انتظامی نوشهر، اعلام کرده بود سه کافه‌-رستوران در مناطق گردشگری سی‌سنگان، سیترا و سیاهرود، «به علت کشف حجاب، اجرای موسیقی زنده و سرو مشروبات الکلی» پلمب شدند.

پربیننده‌ترین‌ها

مجموعه مستندهای چین
تیتر اول
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید