تراژدی برای قهرمان پاتیناژ المپیک؛ پاهای رومن کوستوماروف تا زانو قطع شد، دست راست هم ندارد

شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۷

دو پای رومن کوستوماروف، قهرمان پاتیناژ المپیک و جهان در پی ذات‌الریه و نارسایی چند عضوی، قطع شده است. طبق اعلام سایت روسی championat، هر دو پای او رااز ساق قطع کرده‌اند. همچنین این ورزشکار دست راست خود را از دست داده است. گفته شده پزشکان برای قطع دست دیگر او از بازو تردید دارند.

رومن کوستوماروف قهرمان پاتیناژ (اسکیت نمایشی) المپیک در سال ۲۰۰۶ و قهرمان جهان در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ است. طبق گزارشات، حال عمومی این ورزشکار وخیم اعلام شده و در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارد. گفته می شود به دلیل مشکلات ذهنی که برای این ورزشکار به وجود آمده است، یک روانشناس با او کار می کند.

در ۱۰ ژانویه، کوستوماروف ۴۶ ساله به دلیل ذات الریه شدید به بیمارستان منتقل شد. بعد از آن گزارش شد که به دلیل عوارض این بیماری، تعدادی از انگشتان این ورزشکار قطع شده است. پس از عمل‌های جراحی، رومن نمی‌توانست بدون دستگاه تنفس مصنوعی، نفس بکشد، و به خواب پزشکی رفت.

نای کوستوماروف برای تخلیه ریه‌اش تراکئوستومی شده است. منابع بیمارستانی گفته‌اند او اکنون هوشیار است و حتی بستنی خورده. با این حال قهرمان پاتیناژ المپیک، ۲۵ کیلوگرم از وزن خود را از دست داده است: «بازوی دوم او اکنون سیاه شده است، پزشکان مردد هستند که آیا آن را هم قطع کنند یا نه.»

گزارش‌های بیمارستانی نشان می‌دهد نارسایی چند عضوی رومن همچنان ادامه دارد. تمام اندام ها تحلیل رفته‌اند و نمی توانند به تنهایی کار کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما
حرف آخر

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.