شب چهارشنبه سوری نقاط مختلف ایران عرصه تظاهرات، رقص، آتش و اعتراض شد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۳

در شب چهارشنبه سوری نقاط مختلف ایران شاهد خیزش انقلابی گسترده مردم بود و محلات و خیابان‌های اصلی عرصه تظاهرات، رقص، آتش و اعتراض بودند. در همین حال، نیروهای سرکوبگر در برخی مناطق به مردم حمله کردند.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد شهروندان در منطقه نظام‌آباد تهران همزمان با مراسم چهارشنبه سوری شعارهایی از جمله «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه» سر دادند.

ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهند که مردم مقابل خانه حمیدرضا روحی، از کشته‌شدگان خیزش انقلابی، مراسم چهارشنبه‌سوری برگزار کردند و به یاد او ترانه‌های موردعلاقه‌اش را خواندند.

در همین حال یک ویدیوی ارسالی حاکی از حمله نیروهای سرکوب‌گر حکومت به تجمع گروهی از مردم برای مراسم چهارشنبه‌سوری در پاسداران تهران است.

ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد زنی مقابل زندان اوین در تهران شامگاه سه‌شنبه ۲۳ اسفندماه و در شب چهارشنبه‌سوری، شعارهایی چون «مرگ بر خامنه‌ای قاتل» سرمی‌دهد.

ویدیوهای ارسالی از اعتراضات گسترده ساکنان محله اکباتان تهران خبر می‌دهد. گروهی از جوانان در شهرک اکباتان شامگاه سه‌شنبه ۲۳ اسفندماه در شب چهارشنبه‌سوری نام میلاد آرمون، معترض زندانی را فریاد می‌زنند و خواهان آزادی او هستند.

ویدیوی ارسالی دیگر نشان می‌دهد ساکنان اکباتان پلاکاردی با نوشته «مرگ بر خامنه‌ای» به دست گرفته و فریاد «آزادی، آزادی» سردادند.

معترضان در اکباتان همچنین با برافروختن آتش چهارشنبه‌سوری شعار «سیدعلی بی‌ریشه، خیزش تموم نمی‌شه» سردادند.

در محله سعات‌آباد تهران نیز ویدیوی ارسالی نشان می‌دهد گروهی از شهروندان در مراسم چهارشنبه‌سوری علیه جمهوری اسلامی شعار سردادند.

در شهرک غرب تهران نیز گروهی از مردم همزمان با روشن کردن آتش به مناسبت چهارشنبه سوری شعار «مرگ بر حکومت بچه‌کش» سر دادند.

در محله تهرانپارس تهران نیز گروهی از جوانان با برافروختن آتش چهارشنبه‌سوری فریاد «مرگ بر خامنه‌ای» سردادند.

تصاویر زیادی نیز از رقص و پایکوبی مردم در خیابان‌ها و در مقابل چشم نیروهای سرکوبگر منتشر شده است. ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که گروهی از زنان و مردان در یکی از خیابان‌های هفت‌حوض تهران به مناسبت چهارشنبه‌سوری جمع شدند و به رقص و پایکوبی پرداختند.

ویدیوی ارسالی دیگر نشان می‌دهد زنان معترض در محله گیشای تهران در مراسم چهارشنبه‌سوری در شامگاه سه‌شنبه ۲۳ اسفند در حال رقص بدون حجاب اجباری هستند.

همچنین گروهی از جوانان در محله گیشای تهران شامگاه سه‌شنبه ۲۳ اسفندماه با برافروختن آتش چهارشنبه‌سوری فریاد «زن، زندگی، آزادی» سردادند.

در محله مرزداران تهران نیز، ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد که گروهی از زنان در مراسم چهارشنبه‌سوری در منطقه مرزداران تهران روسری‌های خود را به آتش انداختند.

ویدیوهای ارسالی نشان می‌دهد معترضان همزمان با چهارشنبه‌سوری در فلکه اول صادقیه تهران تجمع کردند و شعارهایی از جمله «مرگ بر کل نظام» سردادند.

ویدیوهای ارسالی از مهرشهر کرج به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که گروهی از شهروندان تصاویر خمینی و خامنه‌ای را در آتش چهارشنبه‌سوزی خود می‌اندازند و به آتش می‌کشند.

دیگر ویدیوهای ارسالی از کرج نشان می‌دهد روز سه‌شنبه ۲۳ اسفندماه گروهی از مردم در کرج دور آتش چهارشنبه‌سوری به رقص و شادی مشغولند.

ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که گروهی از جوانان در تبریز در مراسم چهارشنبه‌سوری می‌رقصند و پایکوبی می‌کنند.

از اهواز نیز ویدیوی ارسالی نشان می‌دهد که گروهی از شهروندان در چهارشنبه‌سوری شعار «مرگ بر حکومت بچه‌کش» را فریاد زدند.

یک ویدیوی ارسالی از مشهد نیز نشان می‌دهد در شب چهارشنبه‌سوری، زنی بدون حجاب اجباری همراه شخصی که خود را به هیبت حاجی فیروز درآورده می‌رقصد.

از اصفهان نیز ویدیوهای رسیده نشان می‌دهد مردم معترض در شب چهارشنبه سوری به خیابان آمده و شعارهایی چون «فقر فساد گرونی، می‌ریم تا سرنگونی» سر دادند.

در رشت نیز مراسم چهارشنبه سوری عرصه خیزش گسترده مردم و سرکوب خشونت‌بار آنها به دست نیروهای امنیتی بود. گروهی از مردم رشت در شب چهارشنبه‌سوری فریاد «حکومت بچه‌کش نمی‌خواهیم» سردادند.

ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد در حالی که مردم رشت همراه با فراخوان تجمع‌های سراسری در چهارشنبه‌سوری تجمع کرده بودند، نیروهای سرکوب‌گر حکومت برای برهم زدن تجمع اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کردند. با این وجود مردم همچنان شعار «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که جمعیتی از مردم رشت با تجمع در یکی از خیابان‌های این شهر در چهارشنبه‌سوری، شعارهایی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای» و «امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه» سر می‌دهند.

ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌دهد که یک دختر در جریان مراسم چهارشنبه‌سوری در رشت با آرزوی اینکه «امسال آخرین چهارشنبه‌سوری جمهوری باشد» روسری خود را در آتش انداخت.

در شهرکرد نیز ویدیوی رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد که جمعی از مردم برای مراسم چهارشنبه‌سوری کنار جاده‌ای تجمع کردند و دختران بدون حجاب اجباری رقصیدند.

یکی از مخاطبان با ارسال ویدیویی از اراک می‌گوید مقنعه خود را در آتش چهارشنبه‌سوری می‌اندازد به این امید که دیگر دختران در زمان تحصیل این پوشش سیاه را به اجبار بر سر نکنند.

ویدیوی رسیده نشان می‌دهد مردم در رفسنجان شامگاه سه‌شنبه ۲۳ اسفندماه و در شب چهارشنبه‌سوری ترانه «برای» را پخش کردند.

چهارشنبه سوری در شهرهای کردنشین نیز صحنه خیزش انقلابی مردم بود. ویدیوهای رسیده به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهد که مردم سقز در تجمعی شعارهایی از جمله «ژن ژیان ئازادی» سر دادند.

بر اساس ویدیوی رسیده به ایران اینترنشنال، مردم در شهر کامیاران کردستان همزمان با شب چهارشنبه‌سوری تجمع کردند و علیه علی خامنه‌ای شعار سردادند.

ویدیوی رسیده از دیواندره نیز نشان می‌دهد روز سه‌شنبه ۲۳ اسفندماه گروهی از زنان در کنار آتش چهارشنبه‌سوری هلپرکی کردی رقصیدند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
آن‌که گفت نه
خبرها
یورو ۲۰۲۴

شنیداری

پادکست‌ها