از کار افتادن فرودگاه حلب، دومین فرودگاه بزرگ سوریه در پی «حمله هوایی اسرائیل»

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۶

خبرگزاری دولتی سوریه به نقل از یک منبع نظامی این کشور اعلام کرد که در پی «حمله هوایی اسرائیل» در بامداد سه‌شنبه، فرودگاه حلب، دومین فرودگاه بزرگ سوریه، از کار افتاد.

این منبع نظامی که نامش فاش نشده، به سانا گفت که این حمله هوایی در ساعت دو وهفت دقیقه سه‌شنبه ۱۶ اسفند و از سمت دریای مدیترانه و غرب لاذقیه فرودگاه حلب را هدف قرار داد.

این گزارش دولتی اضافه کرده که این حمله باعث «خسارت مادی در فرودگاه و از کار افتادن آن شده است».

آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که پس از این حمله، همه پروازها به مقصد فرودگاه حلب، به دو فرودگاه دیگر سوریه، فرودگاه لاذقیه و دمشق تغییر مسیر داده شد.

از زمان زلزله اخیر ترکیه و سوریه که حدود شش هزار کشته در سوریه برجای گذاشت، تعداد زیادی از هواپیماهای حامل کمک‌های بشردوستانه در فرودگاه حلب به زمین نشستند.

هنوز هیچ واکنشی از سوی مقام‌های اسرائیلی درباره این حمله صورت نگرفته و مشخص نیست که این حمله خسارات جانی نیز در پی داشته یا نه.

اما پیشتر یک منبع نظامی اسرائیلی به جمهوری اسلامی هشدار داده بود که اگر تجهیزات و تسلیحات نظامی را زیر پوشش کمک‌های بشردوستانه به مردم زلزله‌زده سوریه به این کشور منتقل کند، بدون تردید پاسخ نظامی قاطعانه‌ای از سوی اسرائیل دریافت خواهد کرد.

این منبع نظامی اسرائیلی که نامش فاش نشده روز پنج‌شنبه ۲۰ بهمن به روزنامه سعودی ایلاف گفت که اسرائیل در بحبوحه تلاش‌های امداد و نجات در سوریه، از حمله به هر محموله تسلیحاتی که ایران به سوریه بفرستد، تردید نخواهد کرد.

این مقام که هویتش فاش نشده همچنین گفت: «داده‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد ایران قصد دارد از شرایط دشوار سوریه برای ارسال سلاح و تجهیزات به دمشق و حزب‌الله لبنان استفاده کند.»

فرودگاه حلب در ماه سپتامبر نیز مورد هدف قرار گرفت و پس از آن به مدت سه روز بسته بود.

در سال‌های اخیر، اسرائیل صدها حمله هوایی در سوریه را انجام داده و مواضع رژیم دمشق و همچنین نیروهای ایرانی و حزب‌الله لبنان در خاک اسرائیل را هدف قرار داده است.

پربیننده‌ترین‌ها

چشم‌انداز با سیما ثابت
خبرها
چشم‌انداز با سیما ثابت

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید