تکذیب انتخاب مربی ایرانی برای تیم ملی؛ اولویت با مربیان خارجی است، شاید خمس و مورایس

جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۰۵

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در برنامه شب‌های فوتبالی گفت: اولویت فدراسیون برای تیم ملی، انتخاب سرمربی خارجی است که سابقه کار در ایران را داشته باشد. خمس و مورایس جزو گزینه‌های اصلی تیم ملی هستند، ولی با تراکتور و سپاهان صحبتی نشده. ممکن است فلیکس سانچز هم پیشنهاد شده باشد

صبح امروز رسانه‌های ورزشی ایران از پنج مربی ایرانی به عنوان گزینه‌های سرمربی‌گری نیمکت تیم‌ملی ایران خبر داده‌اند. فدراسیون فوتبال روز گذشته با ارسال نامه‌ای محرمانه به ۵ مربی از آن‌ها برای حضور در تیم ملی برنامه خواست؛ امیر قلعه‌نویی، فرهاد مجیدی، مهدی تارتار، جواد نکونام و حسین فرکی.

اما اکنون امیرمهدی علوی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال این خبر را رد کرده است و از پاکو خمس سرمربی اسپانیایی تراکتور، ژوزه مورایس، سرمربی پرتغالی سپاهان و فلیکس سانچز، سرمربی پیشین تیم ملی قطر نام برده است.

علوی همچنین درباره روند انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: در سه ماه گذشته با مربیان نامی داخلی آغاز شد. مذاکراتی صورت گرفت. با بسیاری از افرادی که نامشان در روزهای اخیر مطرح شد، مذاکره شد، فقط همین لیست هم نبود. اگر مذاکرات به طول انجامیده است، توجه به نگاه مردمی و افکار عمومی بود. باید مربی‌ای باشد که مردم او را بخواهند.

علوی گفت: اردوی تیم ملی بزرگسالان از ۲۸ اسفند شروع می‌شود؛ برنامه این است که تا این تاریخ سرمربی انتخاب و معرفی شود.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره بازی‌های تدارکاتی در فروردین ۱۴۰۲ گفت: روز ۳ فروردین که اول ماه رمضان است، بازی دوستانه با روسیه بعد از افطار در تهران برگزار خواهد شد. بازی با روسیه با توافق وزیر ورزش ایران و روسیه و تاج، نهایی شد.

در روز ۶ فروردین مقابل عراق بازی می‌کنیم که محل برگزاری آن متعاقبا اعلام می‌شود.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درحالی نام دو مربی خارجی شاغل در فوتبال ایران را برای تیم ملی مطرح کرده است که یکی از آنها از این خبر استقال نکرده است.

خمس چندی پیش درباره مطرح شدن نامش به‌عنوان یکی از گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی ایران گفته بود: «خیلی خوشحالم که علی‌رغم حضور اندک در فوتبال ایران، چنین خبری منتشر شده است. تجربه کافی را دارم که چنین اخباری تمرکزم را به‌هم نزند و اینکه معتقدم مربیانی در ایران هستند که خیلی بیشتر از من زحمت کشیده‌اند و می‌توانند گزینه تیم ملی باشند.»

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
رنگ زندگی - آسیای مرکزی
جهان‌نما

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید