مطالبه ورزشکاران ایرانی؛ باید به ترکیه و سوریه کمک کنیم اما چرا خوی را فراموش کردید؟

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۹

ورزشکارانی مانند علی کریمی، فرهاد ظریف، مریم طوسی، کیمیا علیزاده و ...، در پست‌ها و استوری‌هایی با ابراز تاسف و همدردی با مردم زلزله‌زده در سوریه و ترکیه، درخواست امدادرسانی برای مردم زلزله‌زده در خوی را مطرح کردند.

به دنبال زلزله‌ای به بزرگی ۷/۸ که جنوب‌ شرق ترکیه و بخش‌هایی از سوریه را لرزاند، تا کنون حدود ۱۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

جامعه جهانی برای کمک به مردم ترکیه و سوریه بسیج شده و ایران نیز دستی بر آتش امدادرسانی دارد اما پیش از این زلزله مهیب و وحشتناک در ترکیه، ایران و مردم خوی نیز با این بلای طبیعی دست به گریبان شدند و همچنان نیز در سرمای زیر صفر در میان آوارها یا چادر زندگی می‌کنند.

مسوولان جمهوری اسلامی هر گونه پیشنهاد کمک برای زلزله‌زدگان خوی از سوی جامعه جهانی را رد کرده و اعلام کردند مشکلی برای ساماندهی امور و مدیریت آسیب‌های این زلزله ندارند. امری که مانند همیشه خلاف آن انجام و ثابت می‌شود.

ایرانیان در سرمای زیرصفر در چادرهای بدون امکانات با آوارگی ناشی از زلزله و برف زمستان دست و پنجه نرم می‌کنند و مسوولان جمهوری اسلامی بی‌توجه به این موضوع، در حال «انجام وظیفه انسانی خود» در سوریه و ترکیه هستند.

این موضوع با اعتراض جمعی از ورزشکاران ایرانی مواجه شده است. آنان با ابراز تاسف و همدردی با مردم سوریه و ترکیه خواستار توجه مسوولان به ایرانیان در خوی شدند.

علی کریمی با انتشار عکسی از کمک‌های جمهوری اسلامی به مردم سوریه نوشت: «هواپیمای حامل کمک های جمهوری اسلامی به هموطنانش در سوریه به زمین نشست. در کمتر از ۲۴ ساعت. خدا به داد مردم ترکیه و خوی برسد. سوریه را رژیم آخوندی می‌سازد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
خبرها

شنیداری

پادکست‌ها