زلزله مهیب در جنوب‌شرق ترکیه؛ یک تیم فوتبال زیر آوار ماند، ملی‌پوش سابق سوریه جان‌باخت

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۷

درپی زلزله مهیب بامداد امروز در جنوب شرق ترکیه که در مرز با سوریه اتفاق افتاد، هتلی که اعضای باشگاه کهرمان ماراش اسپور در آن اقامت داشتند، تخریب شد و اعضای این باشگاه دسته سومی زیر آوار مانده‌اند. از سوی دیگر فدراسیون فوتبال سوریه از درگذشت نادر جوخدار ملی‌پوش پیشین خبر داد.

زلزله مهیب و مرگبار بامداد امروز در دیاربکر ترکیه تاکنون بیش از ۱۲۰۰ کشته برجا گذشته است. از جمله ملی‌پوش سابق تیم ملی سوریه. فدراسیون فوتبال سوریه اعلام کرد نادر جوخدار بازیکن سابق تیم ملی فوتبال این کشور در حادثه زلزله امروز(دوشنبه) جان خود را از دست داد.

طبق گزارش رسانه های سوریه علاوه بر بازیکن ۴۵ ساله پیشین تیم ملی سوریه فرزندنش نیز در این زلزله جان خود را از دست داده است. باشگاه الفیصلی اردن هم با انتشار پستی درگذشت بازیکن ملی پوش سابق خود را تسلیت گفت.

همچنین رسانه‌های ترکیه خبر دادند به دنبال زلزله بامداد امروز، هتلی که اعضای باشگاه کهرمان ماراش اسپور در آن اقامت داشتند، تخریب شد و اعضای این باشگاه دسته سومی فوتبال ترکیه زیر آوار مانده‌اند. یکی از اعضای کادر فنی کاهرمان ماراش نجات پیدا کرده و تلاش‌ها برای نجات سایر اعضای این باشگاه برای خروج از آوار زلزله ادامه دارد.

زلزله ۷.۸ ریشتری امروز در جنوب ترکیه رخ داد که بسیاری از شهرهای مرزی سوریه را هم لزراند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
چشم‌انداز
اقتصاد و بازار
امروز

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.