جروزالم پست: روسیه قصد ندارد در موضوع حمله اصفهان خود را درگیر تنش ایران و اوکراین کند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست با اشاره به اظهارات مقامات روسیه نوشت که به نظر نمی‌رسد این کشور قصد داشته باشد خود را درگیر حمله پهپادی به مجتمع وزارت دفاع در اصفهان کند.

آندری رودنکو، معاون وزیر امور خارجه روسیه، اعلام کرد که تهران هنوز برای دریافت کمک در زمینه بررسی حمله پهپادی به تاسیسات وزارت دفاع در اصفهان، به آن‌ها مراجعه نکرده است.

در همین حال روزنامه اسرائیلی جروزالم‌ پست با اشاره به سخنان مقامات روس مبنی بر این که سازمان‌های امنیتی روسیه در حال بررسی این موضوع هستند، تحلیل کرد: «به نظر نمی‌رسد دخالت روسیه در این موضوع از حد بررسی فراتر برود.»

این روزنامه با اشاره به تنش بین جمهوری اسلامی و اوکراین درباره این حمله نوشت که ایران تمایل دارد روسیه نیز اوکراین را در این باره محکوم کند.

در این گزارش به احضار کاردار اوکراین در تهران به دلیل اظهارات مشاور رییس‌جمهوری این کشور درباره حمله به مجتمع وزارت دفاع در اصفهان اشاره شده است.

میخاییلو پودولیاک، مشاور رییس‌جمهوری اوکراین در توییترش درباره انفجار مرکز نظامی در اصفهان نوشت: «شب انفجاری در ایران، در تاسیسات تولید پهپاد و موشک، پالایشگاه‌های نفت ... اوکراین به شما هشدار داده بود.»

پودولیاک ماه گذشته نیز خواستار نابودی کارخانه‌های تولید پهپاد و موشک در ایران و بازداشت تامین‌کنندگان تجهیزات برای آن‌ها شده بود.

روسیه از اولین روز سال جدید حمله به شهرها و زیرساخت‌های انرژی اوکراین را با استفاده از پهپادهای ایرانی آغاز کرده است.

واشینگتن پست به نقل از یک مقام نظامی آگاه خبر داد که تهران توافق کرده برای روسیه یک کارخانه تولید پهپاد طراحی کند و بر آن نظارت فنی داشته باشد.

این کارخانه احتمالا در منطقه تاتارستان ساخته خواهد شد.

بر اساس این گزارش، روسیه قرار است علاوه بر مشوق‌های دیگر، به جمهوری اسلامی یک میلیارد دلار نیز پرداخت کند.

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل به نقل از منابع اطلاعاتی غربی خبر داد که روسیه قصد دارد به زودی چندین فروند جنگنده پیشرفته سوخو-۳۵ به ایران بدهد.

بر اساس این گزارش، خلبانان ایرانی پروازهای تمرینی با جنگنده‌های سوخو-۳۵ روسیه را آغاز کرده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

حقیقت در صدای توست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.