پرونده شیخ دیاباته دوباره رو آمد؛ ماجرای بدهی ۷۹ هزار دلاری استقلال به مهاجم پرسپولیس

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰

شیخ دیاباته، مهاجم فعلی تیم پرسپولیس از باشگاه استقلال به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش به فیفا شکایت کرد. او گفته که باشگاه استقلال ۷۹ هزار دلار بابت حقوق دو ماه پایانی حضورش در این تیم را پرداخت نکرده است. به گفته علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل استقلال به تازگی پنجره این تیم باز شده.

بدهی‌های قدیمی استقلال در ماه‌های گذشته، به چالش میان مدیران پیشین و فعلی آبی‌ها بدل شده است. فتح‌الله‌زاده معتقد است بیش از هزار میلیارد تومان بدهی از دوران مصطفی آجرلو را باید پرداخت کند. بدهی سنگینی که استقلال را مجبور به مصرف همه سرمایه هواداران پس از فروش سهام باشگاه، کرده است.

فتح‌الله‌زاده تلاش کرده بود با طلبکارانی مثل استراماچونی رایزنی کند تا پنجره نقل و انتقالاتی تیم باز شود، اما اکنون خبر می‌رسد شیخ دیاباته مهاجم فعلی تیم فوتبال پرسپولیس که دو فصل در استقلال بازی کرده، به دلیل پرداخت نشدن دو ماه حقوقش (۷۹ هزار دلار) همچنان مدعی آبی‌های پایتخت است.

باشگاه استقلال در ۹ دی ۱۴۰۰ در مورد بسته شدن پرونده دیاباته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «دیاباته با طرح شکایتی خواستار پرداخت مطالباتی به ارزش ۵۳۷ هزار دلار شده بود که با پیگیری‌های باشگاه استقلال و دفاعیات مستدل و مستندی که صورت گرفت، در نهایت کمیته وضعیت فیفا رأی به پرداخت ۱۷۵ هزار دلار توسط باشگاه استقلال داد و این مبلغ پرداخت شد.»

آنطور که تسنیم خبر داده، اختلاف شیخ و استقلال برسر یک ماه حقوق است! دیاباته گفته استقلال باید دو ماه پرداخت کند و آبی‌ها به فیفا اعلام کرده‌اند فقط یک ماه بدهی دارند. ظاهرا اختلاف استقلال و دیاباته به دلیل طولانی شدن مسابقات فوتبال به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

هت‌تریک با مزدک میرزایی
خبر
جهان‌نما
جهان‌نما

شنیداری

پادکست‌ها