امیرعبداللهیان در آنکارا: ترکیه یکی از بهترین مناسبات را با ما دارد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی که برای دیدار با مقام‌های ترکیه وارد آنکارا شده است، گفت: «روابط ایران و ترکیه در مسیر درست خود قرار دارد و امروز می‌توانیم از ترکیه به عنوان یکی از همسایگان که بهترین مناسبات را با ایران دارند، یاد کنیم.»

امیرعبداللهیان روز سه‌شنبه ۲۷ دی در بدو ورود به آنکارا گفت که در این سفر با رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه هم دیدار خواهد کرد و «برخی از موضوعات منطقه‌ای از جمله تحولات در غرب آسیا، قفقاز جنوبی و دیگر مسایل بین‌المللی» مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری دولتی آناتولی ترکیه، امیرعبداللهیان در ابتدا با مولود چاووش اوغلو دیدار کرد. هنوز جزییاتی از این دیدار منتشر نشده است.

این خبرگزاری نوشت که وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با مقامات ترکیه «درباره موضوعات مهم دوجانبه، همکاری‌های تهران-آنکارا در حوزه‌های مختلف و نیز مسایل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی» تبادل‌نظر خواهد کرد.

آناتولی با اشاره به خبر سفر قریب‌الوقوع ابراهیم رئیسی به ترکیه اضافه کرد دیدار امیرعبداللهیان پیش از سفر رئیسی «اهمیت بالایی» دارد.

امیرعبداللهیان هفته گذشته نیز به لبنان و سوریه سفر کرد و انتظار می‌رود این دیدار هم در راستای گفت‌وگوهای منطقه‌ای او باشد.

همچنین سفر این مقام بلندپایه جمهوری اسلامی به ترکیه در حالی است که ایرانیان ساکن این کشور در ماه‌های اخیر بارها علیه جمهوری اسلامی تظاهرات کرده‌اند.

پیشتر روابط ترکیه و جمهوری اسلامی بر سر تلاش عوامل جمهوری اسلامی برای ترور شهروندان اسرائیلی در ترکیه پرتنش شده بود.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
چشم‌انداز با سیما ثابت
مستند کوتاه - روزنامه‌های مشروطه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید