قیمت سکه با عبور از ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رکورد جدیدی ثبت کرد

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۵

قیمت سکه طلای تمام در بازار تهران با گذشتن از ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، رکورد جدیدی ثبت کرد. قیمت دلار نیز به ۳۵ هزار و ۶۴۰ تومان رسید.

بر اساس گزارش سایت‌های اطلاع‌رسانی قیمت طلا و ارز، همچنین قیمت نیم‌سکه هم با رسیدن به ۹ میلیون تومان، به بالاترین سطح تاریخی خود رسید.

خبرگزاری ایرنا نیز تایید کرد قیمت هر قطعه سکه طرح جدید با افزایش ۱۵۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته (پنج‌شنبه)، به نرخ ۱۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

بر اساس گزارش این خبرگزاری، نیم سکه ۹ میلیون تومان، ربع سکه پنج‌ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی سه‌ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

برخی کارشناسان معتقدند به دلیل امنیتی شدن بازار دلار، تقاضا برای خرید سکه افزایش یافته است.

در همین حال محمد کشتی‌آرای، نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران، در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا گفته است: «این افزایش قیمت ناشی از افزایش تقاضا بوده و منجر به افزایش حباب سکه هم شده است.»

قیمت دلار هم در روز شنبه به ۳۵ هزار و ۶۴۰ تومان رسید.

همزمان با خیزش انقلابی شهروندان و اعتراضات سراسری در ایران، قیمت دلار چندین بار رکورد زده است.

خبرگزاری ایرنا در این باره نیز نوشت که نرخ هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی با ۳۵۱ تومان افزایش قیمت نسبت به روز پنج‌شنبه، ۳۱ هزار و ۵۰۶ تومان معامله شد.

در همین حال سایت تجارت نیوز نیز اعلام کرد بانک مرکزی تلاش می‌کند با انتشار اخباری مبنی بر تزریق سنگین ارز در بازار توافقی و بالاتر بردن میزان عرضه از تقاضا، سیگنال کاهشی برای قیمت دلار ارسال کند.

همچنین دولت ابراهیم رئیسی در چند ماه گذشته بارها از وصول مطالبات ایران از کره جنوبی خبر داده است.

جهان‌نما
چند چند
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

روایت شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید